Wpis z mikrobloga

@luxkms78:
Bo sam szkolny angielski to za mało. Uczyłem się go w szkole przez ~12 lat (zajęcia dodatkowe 1-3, podstawówka, gimba, liceum), za każdym razem te same trzy lata od początku i do dziś nie znam tych wszystkich regułek.

Tak naprawdę przełom przyszedł dopiero gdy w Polsce upowszechnił się internet i człowiek musiał się siłą rzeczy nauczyć aby znaleźć w nim cokolwiek interesującego. Do tego filmy bez napisów, gry bardziej skomplikowane
  • Odpowiedz
@luxkms78: no ze w amej szkole jezyka sie nie nauczysz to oczywistosc. Inna sprawa, ze jak potrafisz angielski to fakttcznie bedziesz gadal lepiej od poliwy brytoli i mozesz miec problem z komunikacja xS
  • Odpowiedz
@pi73r: z brytolem to jeszcze zalezy z którego regionu jest ale wez się sprobuj dogadać z irolem to już w ogóle jest hardcore. Ogolnie najłatwiej po ang się rozmawia z osobami dla ktorych ten język nie jest pierwszym językiem tylko tez sie go uczyli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@smk666: problemem angielskiego w polskiej szkole jest klepanie regułek i zadań. Zamiast postawić na kontakt z dużą ilością różnorodnego języka w postaci filmów i artykułów, to uczą budowy zdań na pamięć. Ja się zastanawiam, jak osoba która przeszła Polski cykl edukacji angielskiego ma się gdziekolwiek dogadać? Będzie się co zdanie zatrzymywała i konstruowała zdanie nadrzędnie złożone?
  • Odpowiedz
problemem angielskiego w polskiej szkole jest klepanie regułek i zadań


@pan-bartolomeu-dias:
Dokładnie mam takie samo odczucie. Do tego dorzućmy klepanie tego samego materiału na każdym szczeblu edukacji, co szczególnie jest widoczne w nauce języków bo np. kilku uczniów miało w gimbie niemiecki a nauczyciele muszą równać w dół.

jak zacząłeś rozmawiać? Znalazłeś jakichś ludzi, czy od razu praca z anglojęzycznym klientem?

@Jednorybek:
Tak właściwie to tak było bo skąd tu
  • Odpowiedz
@smk666: przez cale liceum, co pol roku zmieniali nauczyciela od angola i za kazdym tym razem wszystko od poczatku. W 4 klasie mialem juz dosc. Bylem obecny cialem, ale nie duchem. Moj kumpel, na moje pytanie co mam odpowiedziec bo nie skumalem pytania nauczycielki, powiedzial mi - mow "yes" to zawsze dziala.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ludzik90: tzn. Ja tam w robocie problemow nie mialem, ale anglicy normalnie propsowali, ze my lepiej po angielsku od nich gadamy xD

@pi73r: u mni w robocie jeden typ dostał "ochrzan" od angoli, że on mówi jakimś "royal english" i to brzmi jakby se z nich jaja robił xD
  • Odpowiedz
@luxkms78 pamiętam jak po 15 latach nauki angielskiego poleciałam do Londynu i nie rozumialam co babka na lotnisku do mnie mówi, byłam przerażona :D ale po odsłuchaniu się już było lepiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Radiativ: A nie jest przypadkiem tak, że to pierwsze wymawia się 'kant', a to drugie bardziej jednak 'kunt', coś między a a u? Nie jestem ekspertem od fonetyki, więc nie zapiszę dźwięku.
  • Odpowiedz