Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 327
Oto obraz prawdziwego Polaka.
W Polsce nie możesz być specjalistą w swojej dziedzinie np. mechanikiem samochodowym. Musisz być ekspertem od wszystkiego.
Kupujesz mieszkanie? Bądź ekspertem budownictwa i finansów.
Idziesz do lekarza? Musisz posiadać wiedzę z 2 roku studiów medycznych.
Masz sprawę w sądzie? Jaka szkoda że nie masz dyplomu prawnika, a aplikacja adwokacka też by była w porządku.
Ewidentne Espi premium na giełdzie? No jaka szkoda, przecież KNF nie jest od wyjaśniania wałów na giełdzie, mogłeś nie inwestować.

I tak naprawdę musisz znać się na wszystkim, bo przecież państwo jako organizacja nie jest od tego aby skoordynować działalność swoich obszarów, tak aby jego usługi służyły obywatelom pomocą. Bo Polak nie wymaga, Polak tylko daje swoje podatki aby aparat urzędniczy żył sobie i utrudniał życie innym. A ty sam sobie jesteś winny że żyjesz, bo życie to walka o przetrwanie.

#nieruchomosci #gielda #kredythipoteczny #inwestycje #pieniadze #finanse #ekonomia #gospodarka
L.....a - Oto obraz prawdziwego Polaka.
W Polsce nie możesz być specjalistą w swojej ...

źródło: comment_1652173307f2SiY7Uou2uL5hSPAkckY7.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
Oczywiście, że nikt nie wie wszystkiego, ale wiesz co ja robię jak czegoś nie wiem? Idę do specjalisty. Jak mnie ząb boli to nie czytam książek o zębach tylko idę do dentysty, place mu 800 złotych i robi mi zęba. Wiesz dlaczego? Bo on jest specjalistą, ja nie jestem


@niochland: kto jest specjalista od kredytow twoim zdaniem? Bo akurat jak ja bralem kredyt w tamtym roku w expanderze to pan


mowil
  • Odpowiedz
@LittleOpa: Gościu odkrył, że w życiu trzeba nieustannie uczyć się i poznawać, inaczej gówno będziesz miał xD
Przecież twój płacz to jakby mieć pretensje ze idąc do nowej pracy musisz się szkolić, kiedy myślałeś że wystarczy pracować.
Jeszcze obowiązkowo z tym rakiem w postaci "a no bo w Polsce", w jakim innym państwie na tej ziemi jest inaczej?
  • Odpowiedz
@LittleOpa: nikt nie jest specjalistą od wszystkiego bo nie można być specjalistą od wszystkiego. Warto jednak w obliczu zderzenia w jakiejś dziedzinie(np. przed wykupem mieszkania i wzięciem kredytu) podszkolić się i wyspecjalizować w taki sposób aby być stosunkowo mocnym(jak na resztę społeczeństwa) aby wiedzieć jakie decyzje podejmować. Oczywiście w 2 tygodnie nie można zrobić doktoratu ale można zorientować się w sytuacji i poukładać sobie ją w głowie tak aby wiedzieć o
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@loman_alchemik: rozszerzyć? W lutym mój ojciec w brzydkich słowach i groźbami wymusił na lekarzu skierowanie do szpitala bo ten nie rozpoznał udaru pomimo oczywistych objawów takich jak paraliż. O pobycie w szpitalu nie będę wspominał bo to jakiś cyrk. Tylko dlatego jakoś w miarę ok się to skończyło.
  • Odpowiedz
@LittleOpa: A potem płacz (i słusznie), że państwo wpieprza się do wszystkiego. Państwo powinno być minimalne a już na pewno nie zajmować się prostowaniem debilnego zachowania jego obywateli, którzy są jak dzieci we mgle w każdej poważnej sytuacji życiowej vide kredyt mieszkaniowy. Zresztą nie tylko, podobnie z ludźmi, którzy nie ubezpieczają domów a później płacz i ręce do państwa o pomoc. Sytuacja z robieniem sobie bachorów na które kogoś nie stać.
  • Odpowiedz
  • 4
@dilven no jasne, przecież to normalne że umawiasz się z bankiem na ratę 2k a po roku rata dobija do 6k xd ah te głupie polaki xd przecież można nie brać kredytu i żyć pod mostem albo że starymi xd

A w ogóle to każdy wiedział że tak będzie xd Elo kredyciarze lecę odrabiać przyrke... To znaczy odkładać 20k z IT na wille z basenem za gotówkę
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Hetman_Wielki_Koronny: wykop widzi wyłącznie wannabe rentierow. Nie widzi ludzi młodych i rodzin którzy mają alternatywę albo kredyt na 30 lat albo wynajem u Janusza o czynszu jak rata kredytu i możliwością wywalenia w każdej chwili gdy córka Janusza idzie na studia. Gdzie są organy regulacyjne które powinny zmusić banki do zabezpieczenia obu stron kontraktu - ponieważ to bank daje umowę bez możliwości negocjacji? Gdzie mieszkania czynszowe i spółdzielcze? Nic nie ma.
  • Odpowiedz
@LittleOpa: ale jakim ekspertem tutaj trzeba być? Jeśli ktoś wziął kredyt i nie daje rady go spłacić to nie dlatego ze brakowało mu wiedzy eksperckiej ale podstawowej, ewentualnie zaciągnął kredyt pod wkład własny kredytu czy inne gówno. Powinien ponieść tego konsekwencje, żeby ludzie drugi raz tego błędu nie popełnili. Jak chcesz mięć dobrze wykonczone mieszkanie to masz dwa wyjscia - bierzesz eksperta który Ci to ogarnie albo sam próbujesz zdobyć tą
  • Odpowiedz
przecież państwo jako organizacja nie jest od tego aby skoordynować działalność swoich obszarów, tak aby jego usługi służyły obywatelom pomocą


@LittleOpa: dokładnie tak jest, ale nieironicznie
  • Odpowiedz
  • 0
@LittleOpa a wzięli ten kredyt bo obniżyli stopy. Pisuary dobrze wiedziały jak inflacja wywali bo wydrukowały miliardy złotych bez pokrycia na walkę z pandemia czy inne swoje biznesy.

Kto miał się dorobić ten zarobił. Na maseczkach, respiratorach, testach czy po prostu będąc na programie pisowskarodzina+
Już jakiś Sasin czy onsrajetek wymyśla nowe stanowisko do zarządzania (prania) pieniędzy.
  • Odpowiedz