Wpis z mikrobloga

  • 7
1578 + 1 = 1579

Tytuł: Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo
Autor: Jason Schreier
Gatunek: reportaż
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788382104240
Tłumacz: Bartosz Czartoryski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 352
"Zapytajcie każdego starego wygę o najmniej lubianą rzecz w branży, a prawdopodobnie otrzymacie różne wersje tej samej odpowiedzi - źle traktuje ludzi. przeżuwa ich i wypluwa, nie zostawiając nic poza chrząstkami i kośćmi" - ten cytat opisuje warunki pracy w gamedevie.

Poprzednia książka tego autora link mówiła o branży z perspektywy gier a tutaj mamy spojrzenie na ludzi którzy nad tymi grami pracują.
A praca ta jest skrajne niewdzięczna - zmiana pracy maksymalnie co dwa lata, częste przeprowadzki, kiepskie warunki pracy no i crunch. Na dodatek można ją stracić z wielu powodów: wydawca może skasować projekt, wydawca może zamknąć studio, gra może okazać się klapą, gra może sprzedać się nie dość dobrze (zarobiła 3mln$ a oczekiwano 5mln$), gra może też być sukcesem (ale po jej wydaniu już nie trzeba setek pracowników).
Wiele historii się jest bardzo podobnych - wszedłem do branży bo kochałem gry, powoli piąłem się w górę a pewnego dnia mnie wywalono, straciłem ubezpieczenie zdrowotne, nie dostałem odprawy i nie mam oszczędności i za co żyć.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #reportazbookmeter
BBxx - 1578 + 1 = 1579

Tytuł: Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wid...

źródło: comment_1652545569sTCdXOtk1oObKqveHy0gzg.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 352

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-02-02 - Użytkownik Arseeman ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne