Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit #4mitomans #sprintyjacka

Kiedy na tym tagu skończy się szerzenie mitomanii?

Największa, zatrudniająca najwięcej programistów i najbardziej prestiżowa kontraktornia w Polsce - ma widełki 18 000 - 21 600 zł netto b2b dla seniora

W polsce sufit dla senior deva to 20-22k netto b2b. Jeżeli tyle zarabiasz i nie możesz wskoczyć na 25 - 30k netto b2b to nie dlatego, że jeśteś słaby. Nie pałuj się tym. Po prostu banda mitomanów na wykopie ci wmówiła, że zwykły klepacz kodu może wyrwać ofertę ponad 22k netto b2b

Prawda jest taka, że żeby dorwać te 25k netto b2b to przede wszystkim zapomnij o work-life-balance i pracy 8h dziennie. Przede wszystkim musisz być turbo wymiataczem i siedzieć grube lata w programowaniu. Nie wystarczy bycie zwykłym devem co robi taski w pracy sumiennie przez 8h. Musisz jeździć na setki konferencji, brać udziały w hackatonach, advent of code, commitować do open-source itd.

Powyżej zarobków 20k to Scrum Master i Product Owner wnikliwie monitoruje twoje poczynania. Żadna firma nie może sobie pozwolić na to, by płacić 25k za pracę tylko np 4h dziennie. Nie, zawsze cię pilnują byś pracował te 8h jak nie więcej, a skoro zarabiasz te 25k netto b2b czyli 5x więcej niż kasjerka to jeszcze ci powiedzą, ze z szacunku do gigantycznej kasy i niskich zarobków innych ludzi powinieneś zgodzić się od czasu do czasu na darmowe nadgodziny.

25k netto b2b to w naszym kraju zarobki dla team leaderów co pracują ponad 8h dziennie. Jak ktoś ma 30k to jest faciarzem top 1% ze wszystkich senior devów, ale nie pracuje 8h tylko grubo ponad i zapewne każdy wieczór czy tam weekend spędza na dodatkowej nauce kodowania.

Potem jeden z drugim wykopek się ośmiesza na rozmowie rzucając nierealne, nierzeczywiste stawki 25-30k netto b2b, a gdyby rzucił realistyczne 20-22k netto b2b to pracę by dostał bez problemu.

Stop mitomanii na tagu!
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #p...

źródło: dcd28a56449bc993cd810a271a8f410f45f4076c56bbba9d2db2b913f41feb06

Pobierz
  • 80
@Magiczny_Magik: patrz, to usłyszysz drugi raz - nie narzekam na pracę w Sii ( ͡ ͜ʖ ͡). A tak poważnie - każda firma na swoje wady i zalety. W Sii działa to tak, że niektóre działy mają spoko atmosferę, a w innych jest tak gęsto, że można siekierę powiesić. Ja na szczęście trafiłem do działu, gdzie atmosfera jest naprawdę zajebista i nie mam do czego się
Prawda jest taka, że jak chcesz pracować w Polsce to masz nikłe szanse na przebicie pewnego pułapu. Oczywiście nie mówię, że się nie da, bo trafiają się wyjątkowe oferty czy jednostki, ale still - trzeba mieć dużo, dużo szczęścia. Jak już Ci się uda to faktycznie można powiedzieć, że jesteś specjalistą w swoim fachu.

Gdy wyjdziemy poza Polskę i zaczniemy przeliczać euro czy dolary na złotówki to sytuacja wygląda trochę inaczej. Kilka
@nad__czlowiek: dostaję $70 na godzinę (czyli 40-45k PLN na fakturce, w zależności od miesiąca), jestem Javowcem, nikt mi na ręce nie patrzy. Pracuję maksimum 8h dziennie, nie jeżdżę na konfy, hackhaton to raz na filmach widziałem, w żadne advent of code się nie bawiłem. Do open source commituję akurat w ramach firmowych obowiązków, w firmowym czasie, za firmowe pieniądze.

TLDR: Skill issue.