Wpis z mikrobloga

Hej, stoję przed wyborem roweru na codzienne dojazdy do pracy +- 10 km w jedną stronę (miasto). Coś taniego, niewymagającego serwisowania, wybór padł na 2 poniższe sprzęty. Pytanie do tych co się lepiej znają, w którego lepiej zainwestować, bo może są jakieś znaczne różnice w sprzęcie przemawiające za wyborem. Wiem, że w tej cenie nie ma co zbyt wiele wymagać :)
W przypadku ELOPS 500, rozmiar L, natomiast w przypadku fixie-inc Blackheath, 57,5 (28").

1. https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-elops-single-speed-500/_/R-p-306292?mc=8563558&&cd=1625039213&ad=57336423530&kd=&gclid=Cj0KCQjwspKUBhCvARIsAB2IYuun9MYfTZ9dzkaiP-S_PySIFU81vKpep9OeRFIFSD6wO5_8yay31LkaAst6EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

2. https://www.bikester.pl/fixie-inc.-blackheath-M904216.html?vgid=G1292962&_cid=21_1_-1_9_2150_1292962_324496311358_pla&ef_id=Cj0KCQjwspKUBhCvARIsAB2IYuuSK_ICOT_9eOLQFZ1fH_a9XDQyJu2PxHV1swG_0Rle9qkJ9i13OBsaAjapEALw_wcB&ev_chn=shop&campaign_detail=smart_shopping&gclid=Cj0KCQjwspKUBhCvARIsAB2IYuuSK_ICOT_9eOLQFZ1fH_a9XDQyJu2PxHV1swG_0Rle9qkJ9i13OBsaAjapEALw_wcB

Jeśli ktoś ma coś godnego polecenia do +- 1200 zł, również chętnie sprawdzę.
dzięki !
#rower #singlespeed
  • 11
@kuraku: składać samemu nie mam ani miejsca, ani chęci, więc raczej gotowiec, ewentualnie mogę zakupić któryś z powyższych + zmienić oponki. Docelowo też bym chciał spróbować założyć kierownice typu baranek :)
Czyli rozumiem, że elops > blackheath ?
@czarusmyk: był nowy, nieskręcony, więc rama oberwała pewnie w transporcie - po przesmarowaniu i skręceniu okazało się, że pedały i siodełko idą do śmieci. Wrzuciłem aluminiowe plus fotel od Avenira i na razie (~800 km) jeździ prawie bez problemów. W ub. tygodniu odnotowałem jeszcze jeden problem - odkręcała się lewa korba, ale odrobina kleju do gwintów załatwiła sprawę.

Tak wygląda po odpimpowaniu:
WabiSabi - @czarusmyk: był nowy, nieskręcony, więc rama oberwała pewnie w transporcie...

źródło: comment_1653030986M6rxwH4cuesQrFOfkFEKOq.jpg

Pobierz
@WabiSabi: ale masziiiinaaa ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do samego przełożenia 16x46 jak Ci się sprawdza i czy myślałeś też o zamontowaniu kiery baranek, czy to nie ma sensu? No i pochwal się jak zamontowałeś ulocka pod chlapaczem :)
@czarusmyk: przełożenie idealne do śmigania po W-wie, czasem były problemy z podjazdem np. na Starym Mieście, ale zwalam to bardziej na brak swojej formy xD

Nie przepadam za barankami, myślałem wręcz o kierze nieco bardziej wygiętej do tyłu żeby wyprostować sylwetkę.

U-lock to Kryptonite Keeper 12 LS i ma w zestawie klamrę, którą założyłem na ramię bagażnika (Kaiwei coś-tam), który z kolei zamontowany jest na sztycy ( ͡° ͜ʖ