Wpis z mikrobloga

"Kłopoty deweloperów to też ludzkie dramaty". Lol, deweloperzy swoją postawą w 100% zasłużyli na brak empatii. XD Ziomkowi np. w szczycie hossy zeszłego roku dew wypowiedział umowę rezerwacyjną, aby sprzedać komuś innemu 20k drożej. Ziom już wybierał jak drzewka zasadzi, czekał na decyzję z banku a tu zonk. Na żadnym innym rynku nie było takiej skali #!$%@?, niech giną.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kredythipoteczny #stopyprocentowe
  • 50
  • Odpowiedz
Każde państwo z nimi walczy i próbuje się ich pozbyć. Jest to rak na tkance społecznej, usiłuje się nachapać na spekulacji dobrem podstawowym jakim jest mieszkanie.


@Antorus: Szkoda tylko, że państwa nie walczą ze źródłem - czyli sztucznie obniżonymi stopami procentowymi. Jakby stopa była rynkowa a przynajmniej racjonalna, to rentierzy musieliby te mieszkania finansować z oszczędności a nie taniego kredytu, który dodatkowo winduje ceny mieszkań. W normalnej gosporarce budowa mieszkań na
  • Odpowiedz
@Antorus: Dlaczego rentierzy posiadający wiele mieszkań to takie zło? Cieszę się, że miał mi kto wynająć pokój potem mieszkanie gdy musiałem się wyprowadzić z domu i nie byłem w stanie samemu kupić mieszkania na kredyt. Przecież jakby nie było ludzi z dodatkowymi mieszkaniami to jak można byłoby być mobilnym, przeprowadzić się do innego miasta?
  • Odpowiedz
  • 1
@mickpl piszesz niczym nie poparte bzdury i usuwasz post, który tobie nie pasuje. #!$%@? masz prawdopodobnie w głowie, bo dla każdego dewelopera taka zagrywka byłaby końcem w branży.
#!$%@? jest człowiek, którego cieszy to że jego kraj dotyka kryzys i wielu ludzi straci pracę.
  • Odpowiedz
@Antorus: Bzdura, przeciez fliperzy przyczyniaja sie do spadku cen mieszkan. Kupuja mieszkania w zlym stanie, ktore i tak by sie nie sprzedaly, remontuja je, wystawiaja na sprzedaz i podwyzszaja w ten sposob podaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nbzwdsdzbcps: Rentierzy I FLIPERZY. Czyli osoby które sobie zrobiły dochodowy biznes bez generowania żadnej realnej wartości. Zwykłe przerzucanie pieniędzy z rąk do rąk, czysta spekulacja. Te osoby niczego nie produkują, społeczeństwo na ich działalności niczego nie zyskuje.

Wynajem pewex że spoko, kupujesz mieszkanie dla dziecka które jest jeszcze małe albo chodzi do szkoły, więc minie z 10-15 lat zanim się tam wprowadzi - zatem wynajmiesz je i pokryjesz chociaż część raty
  • Odpowiedz
Jest to rak na tkance społecznej, usiłuje się nachapać na spekulacji dobrem podstawowym jakim jest mieszkanie.

Te osoby niczego nie produkują, społeczeństwo na ich działalności niczego nie zyskuje.


@Antorus: Szczerze mówiąc gadasz jak oszołomy z partii Razem. Taka argumentacją to każdy zawód można sprowadzić do wyciskania kasy z klientów. Handlowanie samo w sobie jest spekukacją bo kupujesz taniej po to żeby sprzedać drożej.
Dobrem podstawowym jest też chleb. Teraz możesz napisać,
  • Odpowiedz
@nikifor: 1. Nie wiem czy wiesz, ale od jakiegoś czasu stopy procentowe poszły mocno w górę.
2. W Polsce rynek najmu to w ogóle jakiś margines w porównaniu z rozwiniętymi gospodarkami. Druga sprawa, że prawo w Polsce jest tak pokręcone, że samo wynajmowanie niesie ze sobą spore ryzyko i jak trafisz na problematycznego lokatora to niełatwo jest się takiego pozbyć.
  • Odpowiedz
@Antorus

akurat rentierzy i fliperzy to grupa społeczna która chyba nigdzie nie jest specjalnie mile widziana. Każde państwo z nimi walczy i próbuje się ich pozbyć. Jest to rak na tkance społecznej, usiłuje się nachapać na spekulacji dobrem podstawowym jakim jest mieszkanie.


Strach pomyśleć co piszą na wykopie o piekarniach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz