Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Za jakiś rok będę musiał wybrać miasto, gdzie osiąde już na stałe i kupie mieszkanie. Pytanie, które miasto wybrać - Warszawe, czy Trójmiasto?
Może ktoś poleci jakieś fajne dzielnice? Celuje głównie w nowe budownictwo 2000r w góre.
#warszawa #gdansk #gdynia #trojmiasto #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628a47747b074e8916e3fd96
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
MocnyDyrygent: @AnonimoweMirkoWyznania: oba sa super, ale naprawdę zalezy jakie masz potrzeby. Ja mieszkam w Gdansku we Wrzeszczu, czyli w takiej polowie drogi pomiedzy morzem a srodmiesciem. Mieszkalam w Wwie na Żoliborzu pol roku i w sumie gdybym nie mogla mieszkac w Trójmieście, Warszawa bylaby moim pierwszym wyborem, a ja osobiście pracuje w pelni zdalnie dla zagranicznej spółki, wiec moglabym pracowac i ze wsi z dobrym netem. Natomiast miasta sie duzo
@AnonimoweMirkoWyznania:
Gdańsk plusy dodatnie: względnie duże miasto wojewódzkie, gdzie da się załatwić sporo spraw, zdecydowanie znośniejsze dla przeciętnego zjadacza chleba niż Gdynia, która traktuje swoich mieszkańców jak Indian w rezerwacie. Sporo imprez plenerowych, miasto historyczne, gdzie jest wiele różnych klimatów. Ścieżki są w miare sensowne i przede wszysktkim ciągłe. Sporo terenów zielonych. Najprzyjemniejsze są wiosna i jesień.

Plusy ujemne: Korki, beznadziejna komunikacja miejska, korki nasilają się: w beznadzieją pogodę oraz w
@chavez1 ścieżki są właśnie beznadziejne, oprócz nadmorskiej to jest dramat (choć i ta jest beznadzieja bo jest zatłoczona w sezonie). A tak to jedna nitka i dwa kierunki i przecinają ulice żeby za dwie ulice wrócić na tą samą stronę drogi bo nie było odwagi zabrać trochę pasa dla samochodów. Ścieżki poza paroma miejscami są zrobione na odwal się, żeby były i rowerzyści nie mogli się #!$%@?ć, że nie ma żadnych. Taka
@chavez1 kolejnym faktem jest #!$%@? rynek pracy, nawiązując do mojego legendarnego stwierdzenia to Gdańsk to miasto gdzie ceny są Warszawskie a zarobki Bydgoskie. Miasto jest bardzo drogie i nie ma takiego potencjału zarobkowego jak Warszawa, ceny kulturalnych wydarzeń też są zawyżane bo przecież turysta i tak przyjedzie (przykladem sa juwenalia gdzie wjazd na 1 dzień to 80zł)

No i na sam koniec NIERUCHOMOŚCI - to najbardziej #!$%@? i kapryśny rynek w całej