Wpis z mikrobloga

Znalezione na jedynym z grzybiarskich fanpejdżów na FB. Biedronka i jej jakość produktów jak zwykle powala. W słoiczku z podgrzybkami grzyb blaszkowy - ciężko stwierdzić gatunek, bo mały i zamarynowany, więc równie dobrze może to być jadalna opieńka, albo trująca maślanka. Gratuluję dobrego oka znalazcy, bo mogło to go kosztować życie.
#mykopsychologia #biedronka #grzyby #grzybobranie #jedzenie #jedzzwykopem
LubieChleb - Znalezione na jedynym z grzybiarskich fanpejdżów na FB. Biedronka i jej ...

źródło: comment_1653666360InQpnGACpnbo5hjnqnffT3.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@LubieChleb: ja to uwielbiam grzyby. Zbierać i jeść. Ale zawsze się boje zbierać tych które słabiej znam. Mimo że mogę świetnie znać grzyb z opisu i pamiętać zenkeidyś z kimś zbierałem to i tak boję się że się pomyle. Dlatego zbieram tylko podstawowe dobrze znane i kilka innych gatunków które zawsze zbierałem z rodzicami i dziadkami. Ale korci mnie żeby spróbować. Np. borowik ceglastopory. Wiem gdzie rosną ale boje się go
  • Odpowiedz
@LubieChleb: jakby to było coś trującego to już byśmy o tym słyszeli. Zanim zje to grzybiarz neofita to trafi się tysiąc innych osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i taki grzyb z lasu nie pochodzi. Pewnie na linii pakującej do słoików zostały resztki, bo po co myć?
  • Odpowiedz
taki grzyb z lasu nie pochodzi


@Ogau: myślisz, że wszystkie grzyby się hoduje jak pieczarki? No nie bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@S_____:
To zaklada, ze Ci ludzie robia znakomita robote, sa nieomylni (i niepodatni na wszelkie typowe problemy typu rozproszenie, zmeczenie, "autopilot" od znuzenia i monotonii, etc) i nie maja wywalonego na swoja robote, zwlaszcza, ze nikt za to do pudla raczej nie poleci, a placa im pewnie gowno, jak to w PL lub okolicach.

Ergo - nie bylbym taki pewien, ze nie ma szans.
  • Odpowiedz
@Frygus96: Dzieciątko, jestem grzybiarzem od 15 lat. A czy ty wiesz, jak wiele grzybów z blaszką jest trujących, a ile z rurkami? Skończ zanim zaczniesz festiwal niewiedzy w tym temacie. Wśród grzybów blaszkowych jest znacznie więcej grzybów trujących, w tym śmiertelnie trujących. Wśród grzybów rurkowych jest to jedynie kilka gatunków w tym jeden śmiertelnie trujący - borowik szatański. Dlatego łatwiej o zatrucie zbierając grzyby blaszkowe, niż rurkowe.
  • Odpowiedz
@LubieChleb: Bo właśnie napisałem że są takie grzyby, tylko tyle i aż tyle i chyba nie podważysz tego faktu skoro jesteś znawcą grzybiarzem z 15 letnim stażem, więc nie wiem co miał twój komentarz oznaczać, chciałeś się pochwalić? Miłego weekendu!
  • Odpowiedz
@Frygus96: Chciałem:
1. Uzmysłowić ci, że wiem co piszę, bo twój komentarz wyglądał jakbyś traktował mnie jak laika.
2 Naświetlić ci, iż zbieranie grzybów blaszkowych zwiększa prawdopodobieństwo zatrucia gdyż grzyby trujące są większym % gatunków blaszkowych niż rurkowych.

Również życzę miłego weekendu.
  • Odpowiedz