Wpis z mikrobloga

Ciekawe ile osób w Polsce żyje w "zawieszeniu", nie kupuje nieruchomości, nie bierze kredytów, nie inwestuje, po prostu pracuje sobie zdalnie w oczekiwaniu, kiedy ten kraj sobie wreszcie rozwali ryj o krawężnik :)
Przynajmniej ja tak mam, nie wiem czy chcę mieszkać w Polsce, nie wiem w jakim mieście, nie wiem co chcę tutaj na dłuższą metę robić, czy zakładać rodzinę, etc. a mam 33 lata xD

#ekonomia #bekazpisu #pieniadze #nieruchomosci
  • 131
  • Odpowiedz
@Omicron: Same. Uzbierane na wkład własny już jakiś czas temu, ale jakoś przestaje wierzyć w ten kraj. Wszystko ostatnio konwertuje w akcje/dolary/euraski. Rodziny raczej nie chce zakładać.
  • Odpowiedz
@Omicron: Gdyby moje oszczędności byly na poziomie 40-70k złotych to nawet nie myślałbym o mieszkaniu. Cieszyłbym się życiem, korzystałbym. Gdybym mial 400-600k to zakup mieszkania to zawsze jakas lokata. Ceny trochę spadną ale w dalszej perspektywie czasu zyskasz przy takiej inflacji. Sam tak zrobiłem i co najlepsze nie przywiązuje sie do Polski, nawet nie wkem czy chce tu kończyć swój żywot.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Omicron: same here. 31 lat. Prawie kupiłem szeregówke, ale deweloper mnie zrobił w bambuko. Zarobki spoko, więc jeszcze tu siedzę. Szkole Angielski żeby nie mieć ograniczeń i zobaczymy co time will tell
  • Odpowiedz
@Omicron: 31lvl wyjechalem zeby oszczedzic na mieszkanie 5 i pół roku temu, ale w polowie tego czasu zdalem sobie sprawe, ze nie chce zyc w polsce, wiec w sumie nie wiem co teraz, oszczedzam se na coś.
  • Odpowiedz
@Omicron: PS. mozna miec nieruchomosc w PL a tu nie mieszkac. Zakup chaty kilka lat temu i wyjechanie do Helmuta to strzal w dziesiatke, zaluje tylko ze nie sprzedalem chaty kilka miechow temu, no ale poki putin nie jebnie to se bedzie stala i zarabiala na wynajmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Omicron: czyli co robisz z kasą? #!$%@? czy tracisz rocznie na inflację? Kto nie ma własnego mieszkania tylko je wynajmuje traci podwójnie. Lepiej wziąć kredyt i go nadpłacać non stop zamiast siedzieć i patrzeć jak oszczędności topnieją i spłacać komuś mieszkanie.
  • Odpowiedz
chyba przespales dekade. ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzisiaj musisz miec 20 lat i byc milionerem inaczej wiekszosc 20. Na Ciebie nie spojrzy. To juz nie te czasy, ze 20 sie bujaly z dziadkami. Wejda sobie na kamerki i zadobia 20 razy tyle co dziad.


@little_muffin: Też mi się tak wydaje. Czemu młode laski wiązały się ze starymi dziadami albo młodymi oblechami? Proste - bo to był łatwy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Omicron: Opisałeś mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dokładnie to robię, zero inwestycji, kredytu na dom za #!$%@? nie wezmę. Czekam ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Omicron: widać ze zagranice to na obrazku widziałeś albo na all inkluziw.

Polska w porównaniu z większością zachodu jest dynamiczna i aktywna xD
Pojedź do tzw Europy zachodniej albo Kanady to zobaczysz zawieszenie - na kredyt nie stać, mobilność zarobków zerowa, drobna przedsiębiorczość zaorana.
Różnica taka ze wszyscy ci powiedzą ze super ze całe życie wynajmują i kulturowo nie przyznają się do problemów tak jak w Polsce.
  • Odpowiedz
@Omicron: mam podobnie. Mógłbym tu napisać ścianę tekstu o przyczynach tej sytuacji, ale komu by się to chciało czytać. Nie wiem czy nie skończy się to jednak emigracją, czas pokaże.
  • Odpowiedz