Wpis z mikrobloga

Ciekawe ile osób w Polsce żyje w "zawieszeniu", nie kupuje nieruchomości, nie bierze kredytów, nie inwestuje, po prostu pracuje sobie zdalnie w oczekiwaniu, kiedy ten kraj sobie wreszcie rozwali ryj o krawężnik :)
Przynajmniej ja tak mam, nie wiem czy chcę mieszkać w Polsce, nie wiem w jakim mieście, nie wiem co chcę tutaj na dłuższą metę robić, czy zakładać rodzinę, etc. a mam 33 lata xD

#ekonomia #bekazpisu #pieniadze #nieruchomosci
  • 131
  • Odpowiedz
@Omicron: ja inwestuje w indexy giełdowe i oszczędzam w euro i dolarach. Też mam źle przeczucia co do gospodarki więc mieszkania nie kupuje plus oferta jest słaba i droga.
W sumie albo wezmę kredyt jak spadną ceny albo w pewnym momencie kupię za gotówkę o ile nie wyjadę
  • Odpowiedz
@little_muffin: Noo, a jak zmieniłam na 35+ to tylko się uśmiechnęłam pod nosem i niezły legitcheck wypopki z niektorych tagów, i ich „mądrości” vs rzeczywistość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aleee zawsze kibicuję facetom, którym się chce ruszyć i zadbać o siebie. Na pewno będą w małym procencie zadbanych typów ~35 lvl, więc dla nich podwójne win.

Poza tym, jestem świadoma, że temat niezadbanyxh lasek też jest mocno
  • Odpowiedz
@Omicron: Na zmarszczki to już najlepiej teraz działać, bo to profilaktyka. Łatwiej zapobiegać, niż je wyeliminować, jak już są - czasem się nie da zupełnie, bo są na tyle głębokie, że już ich nie wypełnisz do zupełnej równości. Najlepiej botoks już teraz, bo upośledzasz mięśnie i zapobiegasz powstawaniu zmarszczek (w skrocie - nie marszczysz się, więc zmarszczki nie mają się jak zrobić) + spłacasz te, które są (może trzeba będzie lekko
  • Odpowiedz
Ciekawe ile osób w Polsce żyje w "zawieszeniu", nie kupuje nieruchomości, nie bierze kredytów, nie inwestuje, po prostu pracuje sobie zdalnie w oczekiwaniu, kiedy ten kraj sobie wreszcie rozwali ryj o krawężnik :)

Przynajmniej ja tak mam, nie wiem czy chcę mieszkać w Polsce, nie wiem w jakim mieście, nie wiem co chcę tutaj na dłuższą metę robić, czy zakładać rodzinę, etc. a mam 33 lata xD


@Omicron: Plusik bo mam
  • Odpowiedz
@Omicron: ja już zastanawiałem się nad zrezygnowaniem z budowy, ale udało mi się znaleźć zdalna robotę dla klienta zagranicznego i w sumie nie muszę się kredytować, wiec decyzja zapadła jednak ze startuje z budowa w PL. Ciężko mi wyobrazić sobie kraj w którym mógłbym mieszkać - może Włochy, ale tez nie do końca. Zdalna praca w DACH plus życie i wydawanie tutaj to chyba na ta chwile najlepsza opcja.
  • Odpowiedz
@Omicron: 25 lat here, uzbierane na wkład własny już prawie mam, ale słabo mi jak widzę co się dzieje ( ͡° ʖ̯ ͡°) szykuje się kolejny rok czekania chociaż chłop twierdzi, że nie ma na co czekać i trzeba w końcu kupić coś swojego albo wyjechać stąd w cholerę ;_;
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Omicron: ja póki co inwestuje w ruchomości i dobrze mi się to klei, w nieruchomości zainwestuje jak już będę wiedział gdzie wyląduje
  • Odpowiedz
@Omicron: to ja, siedzę i odkładam, na co? Nie wiem

Akurat mam dobra sytuacje bo dostaję przelew w USD, wiec nie boli mnie spadek wartości PLN ale co za różnica jak nie mam co z tym zrobić.
  • Odpowiedz