Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie do ludzi którzy się znają, od lutego zszedłem z ~94kg na 86kg, coś tam chodząc po górach ale raczej głownie przez dietę pudełkową. Celem jest zejście na 80kg. Moja aktualna dieta ma 1800Kcal i ~70g białka, ale teraz zacząłem 2 razy w tygodniu chodzić na sekcję wspinaczkową, 2 razy rower 55km i staram się aktywnie spędzać weekendy. Czy przy takim trybie powinienem #!$%@?ć dodatkowo białko? Mięśni nie mam super rozwiniętych, problem z pompkami o podciąganiu nie wspomnę.
#dieta #redukcja
  • 3
@jaroslawII: 1800kcal dla chłopa 86kg o tak dużej aktywności? Nie jest to zdrowe, ja ważąc i ruszając się mniej niż Ty spokojnie sobie redukuję na 2400kcal. Na twoim miejscu dorzuciłbym zdecydowanie kcal (nadal będzie deficyt). No i dobrze byłoby gdybyś trzymał te przynajmniej 1.2g białka na kilogram masy ciała, a jeśli chciałbyś zbudować trochę mięśni to minimum 1.6g.
@jaroslawII: ważę 75kg, biegam 6-8km 3x w tygodniu, na weekendzie zagram czasem mecz czasem przejadę się rowerem i chudnę jedząc ok 3k kalorii. Mordeczko nie ma się co głodzić tak, w dodatku białka malutko, 1g na kilogram masy ciała to nawet zalecane dla osób, które nie ćwiczą, jak nie dorzucisz kalorii i białka to schudniesz na pewno, ale efekt będzie mizerny, sama skóra i kości zostaną