Wpis z mikrobloga

#silownia
#mikrokoksy
#fizjoterapia
Siema mireczki, kumpel nabawił się urazu i to dosyć poważnego. Opiszę to w skrócie, ogólnie to odbija się od lekarza do lekarza, więc może ktoś coś poradzi.
Zmiażdżenie, uszkodzenie nerwu mięśnia piersiowego długiego zębatego. Mięsień jeśli pracuje to w 30%, bo nie dochodzą do niego nerwy. Łopatka po uszkodzonej stronie nie zachowuje się prawidłowo, np. przy pompkach wychodzi dalej. Po uszkodzonej stronie czucie jest słabsze i brakuje tam siły. Ta łopatka ostatnio boli go dzień w dzień. Rekonwalescencja jest ponoć bardzo długa. Miał ktoś styczność z czymś takim, da radę jakoś przyspieszyć regenerację tego, nie wiem, jakieś masaże, suple, typu bpc-157 itp. czy pozostaje mu siedzieć na dupie, aż się to zregeneruje? Był już u kilku lekarzy, także bez tekstów, żeby poszedł do fizjo. Ew. ma ktoś do polecenia kumatego fizjo w małopolsce?
  • 17
@IntruderXXS: Szczerze sam do końca nie wiem, co miało na to największy wpływ. Nic ciężkiego w życiu nie robi. Często podczas ćwiczeń bolało go po jednej stronie w okolicach łopatki, barku, zębatego po robieniu wyciskań, ale przechodziło. Robił przerwę i wracał, później się z nim nie widywałem, ćwiczył z inną ekipą, a teraz jak go spotkałem, mówi, że ma #!$%@? nerwy w mięśniu i regeneracja może potrwać z rok, zakaz ćwiczeń.
@Nesther: może Paweł Błachotnik by coś ogarnął. Nie wiem czy da się to przyspieszyć, ale nerw musiał zostać uszkodzony przez lata zaniedbań, jakiś mięsień musiał go uciskać czy coś. Błachotnik swego czasu wrzucał materiały z mobilizacji kluczowych nerwów, pewnie paru innych ogarniętych fizjo też zna się na tym. Tu bym szukał rozwiązania, żeby chociaż nie było nawrotów.
@Poemat: Teraz nie wiem, miał sporo tych badań robionych, jeździł prywatnie, ale z tego co mi mówił, lekarze to potwierdzili, dla pewności napisałem do niego, czy miał to robione i też jak bst radził czy robił MRI kręgosłupa. Tak ogólnie spotkałeś się z czymś takim, ciężki temat?
@IntruderXXS: to jest najgorsze mozliwe ustawienie lopatek, ktore nigdy nie powinno miec miejsca. Wykonujac retrakcje, a nastepnie depresje ryzykujesz uciskiem nerwow i tetnic na splocie ramiennym miedzy 1 zebrem, a obojczykiem. U osob, ktore zaczynajc cwiczyc i majac juz problem z nadmierna depresja lopatek to jest zabojstwo i ryzyko powaznej kontuzji. Od dyskinezy lopatki po zespol gornego otworu klatki piersiowej - dretwieniem rak, niedokrwieniem konczyn itd... Jest nawet test ortopedyczny tzw