Wpis z mikrobloga

Jestem ekonomistą, więc jak kulą w płot. Rata nie przekracza bezpiecznego progu dochodów, ale znacząco zmniejszyłem kwoty nadpłaty.


@EconomicDisruption: ehh i tyle z radości wykopków, że kredyciarz cierpi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@EconomicDisruption: Mireczku nie słuchaj frustratów. Gdybyś kupił to co kupiłeś pod inwestycję, to może i bym powiedział, żeś dzban, ale kupiłeś dla siebie do mieszkania - to zupełnie inne kalkulacje. To co piszesz jest sensowne, dziwię się tylko, że wybrałeś jakiś średniowieczny bank, co bierze prowizję za nadpłatę przez pierwsze trzy lata, no ale musiał mieć inne zalety. Ja to tam lubię mieć kontrolę nad swoimi nadpłatami i robić je online
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: dzięki, jeden z nielicznych sensownych komentarzy w dyskusji :D Mam wrażenie, że większość osób zakłada, że bank chce za wszelką cenę przejąć mieszkanie. A to nie prawda. Bankowi zależy na stałym i pewnym wpływie gotówki. Prędzej zgodzi się na opcje, żeby ktoś spłacał gówniane raty przez cały życie i po śmierci zlicytuje delikwenta, niż zabierze mieszkanie przy pierwszym powinięciu nogi. Mi to jeszcze nie grozi, ale dla innych to może
  • Odpowiedz
@defkor: przeznaczasz 3tysiace na odsetki lub dla Janusza za najem czym się to różni? "Spłacam swoje"? Przecież mieszkanie jest banku,bank widnieje w księdze wieczystej a kapitał to 5-10% raty to jak to według ciebie jest. Kogo przy obecnych stopach spłacasz?
  • Odpowiedz
  • 2
@AndyMendy powtarzasz glupoty ktore usłyszałes pod zabka. Jestes wlascicielem nieruchomosci. Po trzecie trudno, zebys od kredytu nie placil odsetek. Sa jeszcze kredyty z ratami malejacymi, gdzie stosunek kapitalu do czesci odsetkowej jest inny, nie wiesz jaki ma op.
  • Odpowiedz
Wymagają tego unijne przepisy, nowy wskaźnik ma być porównywalny ze starym.


@Lonesome_road: dzisiaj czytałem, że planują zastąpić wibor wskaźnikiem WIRD lub WIRF, które odpowiednio wynoszą na dziś 4,62% i 4,86% więc różnica jest znaczna.
  • Odpowiedz
  • 0
@EconomicDisruption ciezko o >10 za 2 lata? Gratuluje optymizmu, no ale bedac w sytuacjicjakiej jestes, nie masz in wyjscia. Rzuc okiem na takie kraje jak turcja albo liban... 10pc w europie to dop poczatek, no ale zaden z nas nie ma szklanej kuli a wiec nie licytujmy sie!
  • Odpowiedz
@panikaman: żaden pałac, zwykły dom, 180 m.kw. na działce 10 arów , w fajnym miejscu, blisko Gdyni.
Chciałem budować, ale jak ekipa w ciągu krótkiego czasu, jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek robót, podniosła mi cenę stanu deweloperskiego o 200k, to stwierdziłem że biorę gotowca z rynku wtórnego. I w sumie nie żałuję.
  • Odpowiedz