Wpis z mikrobloga

Czy w przypadku możliwego naciągnięcia/naderwania mięśnia uda(czworoglowy w obu nogach) to można używać pistoletu do masażu? Prawdopobnie będę musiał do szpitala pojechać ale czekam na skierowanie(wizyta telefoniczna) i do tego czasu jakoś chce ulżyć bólowi bo nawet tramal nie pomaga
#sport #rower #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 9
@Fresenius: Od tygodnia stosuje RICE, ale dzisiaj ból tak uderzył od samego rana i tak jak pisałem, tramal zupełnie nic nie zrobił. Nawet kolana nie jestem w stania zgiąć w obu nogach
@iMarek22 To tym bardziej jak aż tak źle to pistolet bym odpuścił, za mocny bodziec. Delikatne głaskanie okrężne i dostawowe najwyżej na poprawę ukrwienia/gojenia. Trzymaj się tam. Jak to sobie zrobiłeś właściwie?
@Fresenius: 2tygodnie temu miałem to samo, zgaduje ze zbyt intensywna jazda na rowerze i brak odpoczynku. Teraz to samo się pojawiło ale w mocniejszej wersji. Jeszcze #!$%@? tym ze zamiast po tym jak odczułem minimalny ból w poniedziałek zeszły to jeszcze jeździłem na rowerze do środy.
@Poemat: lód (zimno ) opóźnia rekonwalescencje, nawet gościu cło wymyślił ten protokół przyznał ,ze się mylił jak dobrze pamietam ,a reszta git
@Yozix: W praktyce stosuje oraz zalecam krioterapię nawet 24h po urazie i jest to jeden z elementów, dzięki któremu moi sportowcy zdecydowanie skracają czas potrzebny do powrotu do aktywności