Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tikoczento: można przeregulować termostat żeby później wyłączał grzałki, wymienić grzałkę górną na mocniejszą, wywalając tą dolną (albo przełożyć dolną na górę, wtedy są 2), można podwyższyć kopułę i dodać obrotowy kamień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szczerze mówiąc taki piecyk oryginalnie robi pizze tak samo jak piekarnik, a czasem nawet gorzej. Jedyny plus że się nagrzewa szybciej. No chyba, że ktoś ma jakiś gazowy albo rozregulowany elektryczny piekarnik.
@EugeniuszGeniusz: e nie no bez przesady :) u mnie jest spora roznica miedzy piekarnikiem a oryginalnym piecykiem :) a piekarnik mam raczej dobry i nagrzewa sie do 350 stopni ale w piekarniku pizza potrzebowala okolo 10 minut by dojsc i brzegi nigdy nie byly tak wyrosniete i napowietrzone jak teraz
@EugeniuszGeniusz: no piekarnik na full, kamien nagrzewalem godzine wczesniej i potem na minute wyciagalem kamien z piekarnika zeby nalozyc pizze (nie mialem łopatki wtedy) i do pieca. Wiem ze troche pewnie spadala temperatura przez to wyciaganie ale tutaj w piecy do pizzy tez go otwieram na sekunde by wsadzic pizze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maniek89: trzeba było spróbować na grillu, kamień kilka cm od grzałek, wtedy niektórym ładnie wychodzą. No ale to zależy dużo od piekarnika, może u Ciebie i tak by było gorzej niż w piecyku. Ja też z mojego spice caliente jestem zadowolony, chociaż mój po modyfikacjach wygląda jak ze złomu, ale ważne że działa
( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Maniek89: gustobello z biedry całkiem spoko jest. Spróbuj przetrzymać ją tak z 6 godzin zanim włożysz do lodówki, wtedy przed wypiekiem właśnie na godzinkę, dwie żeby się ociepliło.
Myślę że może być jeszcze bardziej na plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak chcesz jakąś inną mąkę to do próbowania polecam caputo pizzeria, tanio (względnie) a dobrze, bo tanio. Ale to i tak. Klasa wyżej niż gustobello np.
No
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maniek89: a no i jeszcze chciałem napisać, że przy 8 stopniach w lodówce to bym krócej niżej te 3 doby trzymał. Poza tym dla tych słabszych popróbuj 24 godziny albo 48. Może się okazać, że smakuje tak samo, a zawsze szybciej możesz zjeść. A jak zrobisz ciasto na 48h, a się okaże że jednak nie chcesz wypiekać, to można zostawić na kolejną dobę. A już z 3 na 4 dobę to