Wpis z mikrobloga

Psia miłość- najprawdziwsza miłość.
Od lat obserwuję psy, żyję z psami, a teraz jestem opiekunem psów (innych niż na zdjęciu) i chciałem podzielić się paroma przemyśleniami. Nie powiem, że jestem właścicielem psa, bo psa, podobnie jak dzieci, nie można mieć, używanie słowa "właściciel" w odniesieniu do psa, świni, krowy czy jakiegokolwiek zwierzęcia (również ludzkiego- bo ludzie to oczywiście też zwierzęta), powinno być karane i zastąpione słowem "opiekun", bo to jedyne sensowe słowo w tym przypadku.
Jakie są psy? Różnią się od siebie bardzo, jeszcze chyba bardziej niż ludzie, każdy ma inną osobowość. Generalnie porównałbym psy do dzieci. Całkowicie zgadzam się z twierdzeniem, że osobowość psa odpowiada iluś tam letniemu dziecku.
Ponadto psy są dużo mądrzejsze niż myślimy, zaskakują na każdym kroku, co chwilę zastanawiam się "skąd on to wiedział"? Niesamowicie wyczuwają emocje, ale i uczą się same np. wielu słów, których nikt ich nie uczył.
W USA nauczono psa ponad ponad 1000 słów, co więcej rozumiał całe, długie, złożone zdania, niemal ze 100% skutecznością, było oficjalnie sprawdzone na uniwersytecie i zarejestrowane. Nie sądzę, że dlatego, że ten pies był geniuszem, ale dlatego, że ktoś poświęcił czas i uczył go słów jak uczy się dzieci, gdyby tak robić z każdym psem to pewnie wiele rozumiałoby kilka tysięcy słów.
Więcej o tym psie np. tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Chaser_(dog)
Najbardziej jednak zachwyca mnie psia miłość. Kocham swoje psy i one kochają mnie. Nie widzę żadnej, ale to żadnej różnicy, jeśli chodzi o zasadę, w odniesieniu do miłości do psa czy miłości psa do opiekuna w porównaniu do miłości do dzieci, jak i dzieci do rodziców. Zasada jest dokładnie taka sama. To najprawdziwsza miłość na świecie, dużo prawdziwsza niż wiele miłości (?) między ludźmi. Mówię to na podstawie wieloletnich obserwacji i przemyśleń.
Generalnie psy uważam za lepsze od ludzi i ich, ogólnie rzecz biorąc, osobowość podoba mi się bardziej niż ludzka osobowość. Nie każdy jednak może zostać opiekunem psa, na pewno nie są one dla ludzi głupich, ograniczonych umysłowo i nigdy takim ludziom nie powinny być powierzane.
Pies jest niejako historycznym wybrańcem, którego osobowość wydaje się najlepiej pasować człowiekowi, jednak podobne relacje być może można nawiązać z innymi zwierzętami. Wydaje się, że kochać można i być kochanym można zarówno przez świnię, krowę czy lisa, jednak być może takie relacje byłyby trudniejsze czy inne, ze względu na genetyczne ukształtowanie tych zwierząt, ale pewnie i są możliwe. Ludzie, świnie, psy, małpy- wszyscy są do siebie bardzo podobni, większość ssaków jest do siebie podobna i pewnie z większością człowiek jest w stanie nawiązać relacje miłości.

#psy #pies #zwierzeta #zwierzaczki #religia #filozofia #nauka #milosc #ciekawostki #historia #przemyslenia #prawo #fotografia #ludzie #psychologia #socjologia
nowyjesttu - Psia miłość- najprawdziwsza miłość.
Od lat obserwuję psy, żyję z psami,...

źródło: comment_1656101086aEkQGlP2ZeQ3q0PzwPi67u.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
Tylko że te gesty niewerbalne przetwarzasz we własnej głowie, przy wykorzystaniu konkretnego języka.


@Niemamwiedzy: No właśnie o to chodzi, że nie. Ta osoba wykonuje to podświadomie, ale jeśli dziewczyna bawi się włosami, przegryza wargę, to również podświadomie odbierasz te sygnały, ale wpływa to na Twoje zachowanie.
Nastolatek potrafi dostać wzwodu na widok Pałacu Kultury, ale nie ma w tym niczego racjonalnego.

A czym innym jak nie uproszczona analiza zmian hormonalnych zachodzących
  • Odpowiedz
ale to właśnie słówka determinują to jak patrzymy na świat i konkretne stany rzeczy


@Niemamwiedzy: Jeżeli tylko słowa jesteśmy w stanie zrozumieć, jest to bardzo płytkie i prymitywne.
Człowiek w swoim zadufaniu ustanowił się istotą rozumną, a nie rozumie jeszcze wielu zjawisk, otaczającego nas świata. Nie każdy, kto ma oczy, widzi. Nieraz nie dostrzegamy czegoś, co jest podane nam na tacy, ale nie potrafimy tego dostrzec, zrozumieć, odczytać. Jesteśmy ułomni, ale
  • Odpowiedz