Wpis z mikrobloga

Podatki za czerwiec: (ryczałt 12%)

VAT: 4650,60
PPE: 2625,94
ZUS + stawka zdrowotna: 1684,12

Razem: 8960,66

sialalala sialala in de mooooooorning

Ale to by było piękne jakby poloczki na UoPach i UZach musiały same płacić sobie podatki, iść #!$%@? na pocztę i zanieść panu pisowi kilka tysięcy co miesiąc w zębach xD

#pracait #programista15k #programista25k #zalesie #polska #podatki #pracbaza #zarobki
  • 81
@kaaban: z trzech głównych: brak służby zdrowia (nawet wliczajac w to bardzo droga sluzbe prywatna, mieszkajac w duzym, rozwinietym miescie), brak szkolnictwa oraz brak infrastruktury drogowej, przez co kraj nie może się rozwinąć i mamy rejony biedy i wykluczenia ekonomiczne.
Dobrze, swoje głupio mądre gadki to zostaw na imieniny do cioci.


Napisałeś wyraźnie "podatki czerwiec" a potem "jakby polaczki musiały iść na pocztę i same sobie zapłacić podatki", to co miałeś na myśli, jakbysmy płacili randomowe podatki innych firm? Czy może wypisałeś ile sąsiad płaci vatu?

@kaaban: przecież głąbie ja płacę ten podatek VAT fizycznie i tak, random musiałby iść z tymi pieniędzmi na pocztę/do banku je zapłacić.

Nigdzie nie napisałem,
@Yurakamisa: tak realnie patrząc to mało kto płaci faktury na czas i w 50% trzeba się prosić cały miesiąc albo i dłużej żeby ktoś łaskawie przelał Ci należność na konto. Często jest tak, że zapłacisz vat ze swojej kieszeni licząc na to, że ktoś zaraz puści Ci przelew i rzeczywiście puszcza tylko pół roku później :)
To nigdy nie był twój hajs. VAT


@Yurakamisa: To jest niestety bardziej skomplikowane. I to z kilku powodów.

Uprośćmy model: tylko producent i tylko klient. Zgodnie z Twoim rozumowaniem, tylko klient płaci vat. A ja mówię, że to zależy od elastyczności cenowej. W rzeczywistości obaj płacą częściowo. Bo gdyby nie było vatu to cena sprzedaży wyszłaby gdzieś po środku i obie strony by zyskały. Może po niższej cenie kupujący kupiłby więcej?
Zawsze mnie #!$%@? w tego typu wątkach to, że zawsze znajdzie się przynajmniej jeden klaun, który wklei screena z tym, że zapłacił więcej xD

Taki niby #!$%@?, ale trochę przyflexuję xD
Bez podatku, sprzedałby więcej.

Więc kto płaci? Obaj, ale więcej ten, który ma mniejszą elastyczność cenową.


@virgola: nie sprzedałby bo wszystko inne byłoby również tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakby zrobił sobie 100% kosztów, to wtedy koszt przeszedł by na kontrahentów dalej


@Jaqen_Hghar: VAT to nie koszt. Op dostał kwotę brutto od kontrahenta. Następnie odliczył sobie cały VAT ze swoich kosztów i przesłał do urzędu. Bez
@Yurakamisa:
Jak najbardziej masz racje, ale ze swojego podwórka - sprzedawałem w sieci przedmioty ze sporym narzutem na ryczałcie bez vatu, gdy przekroczyłem próg i zostałem vatowcem, to poczułem od razu po kieszeni:)
Napisałeś wyraźnie "podatki czerwiec" a potem "jakby polaczki musiały iść na pocztę i same sobie zapłacić podatki", to co miałeś na myśli, jakbysmy płacili randomowe podatki innych firm? Czy może wypisałeś ile sąsiad płaci vatu?


@kaaban: Jeszcze pajac moze zrobic odliczenia z tego VATu, co jest dla niego korzyscia xD Wielcy przedsiebiorcy, JDG od siedmiu bolesci.
Jak najbardziej masz racje, ale ze swojego podwórka - sprzedawałem w sieci przedmioty ze sporym narzutem na ryczałcie bez vatu, gdy przekroczyłem próg i zostałem vatowcem, to poczułem od razu po kieszeni:)


@EkrB: Ale wynika to z tego tylko dlatego bo inni mają VAT a ty byłeś uprzywilijowany. Gdyby inni nie płacili VAT to mieliby taką samą cene jak ty. (tutaj zaznaczę że jest sporo takich działalności gdzie opłaca się być