Wpis z mikrobloga

Dostałem propozycje pracy w Monachium. Zarobki min. 70 tys. € brutto rocznie. Oczywiście będę przeprowadzał wnikliwe kalkulacje, ale chciałem zapytać was o zdanie.

Moja sytuacja:
- partnerka + roczne dziecko (jeśli zdecydujemy się na wyprowadzkę to weźmiemy ślub)
- zarobki wspólnie 11k netto PLN

Moje pytania:
- czy 70 tyś € brutto rocznie to dobra stawka na Bawarie? Zakładam wynajem mieszkania min 2 sypialnie - jedna dla nas, jedna dla dziecka. Należy również założyć, że przez jakiś czas musiałbym utrzymać rodzinę, ponieważ partnerka musiałby znaleźć nową pracę.

- czy ktoś z was ma doświadczenie z żłobkami w monachium/okolicy? Żona chciałaby podjąć jak najszybciej pracę, ale nie wydaje się to takie proste z rocznym dzieckiem, więc chcielibyśmy wysłać syna do żłobka jak najszybciej.

#emigracja #niemcy
  • 31
@kurczakos1: i najlepiej dziecko by musiało trafić do katolickiej lub prywatnej szkoły
poziom w takich publicznych przez dzieci imigrantów jest żałośnie niski.

Tak samo uważam on ma poukładane życie i dobre zarobki, co innego gdyby był sam czy zarabiał mało jak na PL
I to co wspominałem, nie wiem czy zarobi w życiu 750000 - 900000 na mieszkanie w Monachium

i czemu nie ma możliwości zdalnej pracy nawet za ciut niższe
@Lukardio

poziom w takich publicznych przez dzieci imigrantów jest żałośnie niski


Wiesz co, moje córki kończą obecnie takie Bilingualne Gimnazjum, które jest publiczne ale poziom nie należy do najniższych. Żeby Cię nie skłamać, mają w kadrze chyba z czterech doktorów i jednego uczącego profesora, co jak na szkole średnią jest chyba ok.

Co do Gesamtschule, Realschule, to już kompletnie inna bajka, tam mniej więcej co drugi dzień w szkole wzywany jest patrol
@MycekFrycek : Zgadzam się z wieloma wpisamy powyżej, sam mieszkałem chwilę w Monachium, od 7 lat w regionie "okołomonachijskim" tak to nazwę.

Wypłata ok. 3500 na ręke ( 42 000 bez slubu z dzieckiem rocznie, ew. 47 000 po slubie jakbys klase podatkową zmienił). Wydaje się całkiem sporo, lecz na warunki monachijskie to ponad połowe ci zje koszt mieszkania.
Średni koszt wynajmu to niby 12 euro za m2 plus opłaty, wiec z
@MycekFrycek: Monachium to jedno z najdroższych miast w Niemczech. Ludzie dojezdzaja do pracy po 100-150 km z takiej np. Norymbergii, bo wynajem w Monachium to kosmos. 70k euro brutto nie wydaje się wysoką stawką jak na to miasto.
Polecam sprawdzić jakaś niemiecką stronkę z ofertami wynajmu.

Albo pomyśleć o innym mieście z możliwością dojazdu. W Niemczech bardzo popularny jest a-bahn/pociąg. Działa to bardzo fajnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MycekFrycek: sprawdź jak z przedszkolami i szkołami czy nie będzie w grę wchodziło tylko i wyłącznie prywatne bo tam gdzie multi kulti tam dziwnym trafem normalni ludzie prywatnie tylko posyłają ;)