Wpis z mikrobloga

, nie wtrącać się w życie i po prostu dać żyć, a przy tym cisnąć kościół i księży? Tego nikt nie sprawdza!


@Devhar: no tak średnio. KK ma praktycznie monopol na wiarę. Wszystkie te prawa, święta i wymysły w które wierzysz były i są ustalane przez kościół. Nie ma wiary w chrześcijańskiego boga bez kościoła. Historycznie oni specjalnie się tak ugruntowali. Kiedyś w ten sposób osiągali ogromne wpływy.
@xyzzy: Tak jak kolega Kryspin pisał kościół ma monopol na wiarę, kler narzuca mi Boga w jakiego mam wierzyć, religia od wczesnych lat nauki, straszenie piekłem, zamknięte sklepy w święta, zakaz aborcji, atakowanie mniejszości, wymieniać dalej?
@Devhar: dobry Boże jaką ty musisz mieć silną psychikę żeby wytrzymać te niesamowicie okrutne ataki. Pewnie co drugi dzień próbują cię ukamienować albo zaciągnąć do kościoła
@Devhar: No dopóty 85% tego kraju to Chrześcijanie, to wydaje mi sie ze jednak będą oni mieli wpływ na politykę. Możesz oczywiście mieć partie polityczne co to ignorują, ale one kończą jak PO albo nowoczesna, czyli są w dupie.