Wpis z mikrobloga

Cześć, ze znajomymi chcemy zorganizować wyjazd wakacyjny (ewentualnie wrzesień) z dużą ilością jazdy na rowerze.
Chcemy na miejscu wypożyczyć szosę.
Szukamy miejsc z ładnymi widokami, podjazdami.
Celujemy w wylot z Krakowa/Katowic.
Może ma ktoś jakies dobre wspomnienia (oraz chciałby się nimi podzielić), gdzie moglibyśmy obrać kurs.
Chodzi mi o informację, gdzie moglibyśmy zdobyć rowery (może cenę?) oraz co zwiedzić.
Dzięki :)
#rower
  • 5
@mnajgut:
Mógłbyś podać przedział cenowy? W okolicach Krakowa np. Beskidy to jest łatwo dostępny i dobrze rozwinięty region turystyczny, ale jeśli masz więcej pieniędzy to chyba warto też popatrzeć na Włochy. Tak samo jeśli masz więcej czasu to wypożyczanie rowerów w okolicach Wrocławia lub Poznania też może być ciekawym pomysłem.
@Mugshot: celujemy w zagraniczne wojaże - wiem, że nawet w okolicy Krakowa znaleźlibyśmy fajne miejsca, ale jednak chcemy coś więcej.
Szukaliśmy lotów do max 700zł w dwie strony, ale jakby coś nas mocno zaciekawiło, na pewno przemyślimy.

Spoko opcją byłoby też, aby była było to miejsce blisko morza
o Włoszech myśleliśmy - Bari wpadło nam w oko
@mnajgut:
Włochy jak najbardziej wypadają ciekawie i jeśli wszystko się uda to powinno być tam trochę łatwiej o rowery niż w Polsce. Niestety trudno mi coś konkretnie powiedzieć bo jestem all-inclusive ;)
@Mugshot: @mnajgut:

Z mojego rowerowego doświadczenia z dwóch miejsc we Włoszech:
Południowy Tyrol (opisywałem w ostatnich wpisach):
A Trasy:
A1. Szosy po górach i serpentyny, słynne przełęcze, Sella Ronda no i Passo Stelvio. Legendy.
A2. MTB - jazda po wyciągach (drogie) i zjazdy/wjazdy, dużo tras, ścieżek, wszędzie mapki, mają rozmach.
B Świetna infrastruktura, w cenie pobytu w hotelu/pensjonacie masz bilet autobusowy/pociągowy.
C Wyciągi i rowery są bardzo drogie. Rowery znalazłem