Wpis z mikrobloga

Papryka faszerowana mięsem mielonym, ryżem, kimchi z dodatkiem oleju sezamowego, pietruszki, bulionu.

Mięso na cebuli wcześniej już usmażone, duszone w bulionie z gotowym ryżem przez chwilę na patelni, kimchi dodane na sam koniec. Całość włożyłam do naczynia żaroodpornego jak na zdjęciu, dałam trochę masła i pół szklanki wody, przykryłam pokrywką i dusiłam w piekarniku do momentu aż papryka nie była zupełnie miękka.
Po tym czasie wyjęłam papryki, posypałam parmezanem i grillowałam na górnej grzałce przez chwilę.


#kuchnia #arinkaofood
Pobierz
źródło: comment_1657539049ldEpJ9ZitlabB3jdSrAShE.jpg
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arinkao: dziwna wersja, papryki z kimchi... no i patrząc na kolejność działań to też trochę niepotrzebne raczej to podsmażanie wcześniejsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arinkao: jadam takie papryki od lat, wiem co mówię ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Takie mięsko ładnie się dusi wewnątrz papryki, jedynie co to ryż wcześniej ugotowany (myślę, że tu można poeksperymentować)
@Quirang: Lepszy jest farsz jeśli sie go przygotuje, porządnie przyprawi i takim nadziewa. Znam polska metodę faszerowania surowym mięsem i ryżem, już się tego najadłam i nie mam ochoty na więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arinkao: a tylko to co może być potrzebne do dłuższego duszenia nadziewanych papryk w piekarniku to odcinanie im wieczka, nałożenie farszu i założenie wieczka z powrotem - wtedy się duszą, a nie zeschną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arinkao: w jakim sensie lepszy? Bo IMHO to Twoja wersja może dawać w zasadzie ten sam efekt końcowy, ale poprzez zastosowanie etapów pośrednich będzie bardziej odporna na błędy i łatwiejsza do kontrolowania zmiennych
@Quirang: Sugerujesz że wpierdzielenie na odwal się surowego mięsa i ryżu, przykrycie wieczkiem papryki ma taki sam efekt końcowy jak ten sposób? Jaja se robisz?
Przygotowywanie mięsnego farszu przez godzinę, duszenie go w bulionie, z pomidorami, ziołami, ajwarem, smażoną cebulą, czosnkiem nie ma sensu?
Nie sądzę, a nawet jestem przekonana, znam kuchnie PRLu i sorry ale nie gotuję dla taniej stołówki. Mam czas, ochotę wiec moje pomysły może są bardziej pracochłonne
@Quirang: Na szybko przeleciałam przepisy na to danie na YT i jestem zdziwiona ale Twój sposób jest na polskim YT niemal w 100%, mojego wcale nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na zagranicznym częściej ale też nie jest on jakiś bardzo popularny. Poza tym ludzie czesto nadziewają też pieczarkami smażonymi i np. szpinakiem.
Najgorzej zrobił mój ulubiony kucharz polski czyli Okrasa, zniszczył przepis, szkoda gadać.
Włoska babcia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arinkao: hmm, nie wiem, z czym porównujesz, nie znam kuchni PRLu. Znaczy te fragmenty, które poznałem mnie nie zachęciły xD

Jeśli wrzucisz te same składniki o których mówisz do wnętrza papryki - czyli właśnie pomidory, natka pietruszki itp. które dajesz oprócz mięsa, to tak samo jak je dusisz na patelni - możesz wykonać duszenie wewnątrz tych papryk. W czym jest lepsze robienie tego osobno?

Smażona cebula to faktycznie, w papryce by
@Quirang: Sposób przygotowania determinuje smak potrawy i nie wychodzi ona tak samo na dwa różne sposoby.
Pomijając już smak który wytwarza się przy duszeniu składników na patelni i smakowaniu go to na pewno bardziej soczysty jest farsz z patelni niż to co zrobi sie po włożeniu mięsa z ryżem do papryki.
Farsz siłą rzeczy jest tłustszy bo zawiera smażone składniki, nic sie nie rozsypuje jak w polskim gołąbku.

Może zrób raz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arinkao: nie ma opcji, następnym razem jem w dwóch wersjach xD

Trzeba zrobić poważne testy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja akurat znam to z kuchni greckiej - gemista (przywędrowało do mojego domu z grecką nianią więc przepis nie był z kuchni PRLu)

Faktycznie jak przeglądam teraz greckie filmiki to widzę przewagę ilościową filmów z podsmażaniem, częściowo to na pewno wynika z podsmażania cebuli jak i z nadziewania
@Quirang: Rzeczywiście, nie wiedziałam, Grecy mają więcej tych przepisów nawet iż Turcy ;)
Dobrze że kuchnia Bałkanów przywędrowała do Polski i jest popularna.

Tak samo często faszerują bakłażana, ale ja za nim nie przepadam jakoś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arinkao: pewnie te polskie nadziewane PRLowskie wersje o których wpsominałaś to właśnie echo greckiej migracji do Polski z okolic 1950 roku.

I choć bakłażana mam w sercu, to z tych warzyw papryka jednak zdecydowanie wygrywa.