Wpis z mikrobloga

@kodecss
Większość ludzi myśli o tu i teraz a nie co be będzie później
Jak wiezmiesz wakacja i nadpłacisz kredyt kredyt wychodzisz na tym lepiej niż na spłacie zgodnie z harmonogramem (nie spłacasz części odsetek)

Na przyszłość nie nie mierz wszystkich swoją miarą życie stanie się prostsze.

Mam nadzieję że pomogłem
@kodecss: zostawienie możliwości wziecia wakacji kredytowych każdemu, a następnie nadpłata kredytu to skrajny debilizm, ale mam nadzieję, że ludzie, którzy tak zrobią już nigdy więcej nie dostaną kredytu jak będzie im potrzebny
@kodecss: > To jeszcze inne pytanie bo z tego co mi wiadomo to wakacji mozna uzyc 4 miechy w ciagu roku a rata przecietnego kowalskiego to ok 3 tys przy 300 tys kredytu.

3tyś w tym jakieś 2700 odsetek, a 300 PLN kapitału. Biorąc wakacje spłacasz kapitał co znacząco obniża koszty, ale uwaga. Należy wybrać skrócenie okresu kredytowania a nie zmniejszenie raty przy nadpłacie.
@kodecss: 8x3000=24000. 24k*9% (2%marża + 7% WIBOR) to daje 2160pln rocznie mniej. Czyli 180pln mniejsza rata.

Do tego można w ten sposób zacząć nadplacać regularnie kredyt. Załóżmy, że rata to 3000pln, po wakacjach wyjdzie jakieś 2820pln, ale po wakacjach kredytowych utrzymujesz te 3000pln spłaty, i wtedy masz 180zł nadpłaty. Z każdym miesiącem te proporcje będą się zmieniać i kwota nadpłaty powoli będzie rosnąć. W ten sposób kredyt spłaci się szybciej, a
@lipszczak: Kilkadziesiąt zł? Jak ktoś wziął kredyt na 500k w czerwcu przy oprocentowaniu 9% (zakladajac ze oprocentowanie sie nie zmieni) to wakacjami kredytowymi i nadpłatą w tym czasie zaoszczędzi jakieś 40k na odsetkach.

@kodecss: > To jeszcze inne pytanie bo z tego co mi wiadomo to wakacji mozna uzyc 4 miechy w ciagu roku a rata przecietnego kowalskiego to ok 3 tys przy 300 tys kredytu.

3tyś w tym jakieś