Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą te pytania HR'ówek typu "czemu chce Pan zmienić pracę?". Oczywiście trzeba ściemniać jak to chcę się rozwijać i szukam nowych wyzwań. Jakbym powiedział szczerze, że mam szefa #!$%@?, albo coś w tym stylu to oczywiście nici z kontraktu. Jeszcze dzisiaj raz odpowiedziałem, a ta dalej ciągnie "a poprzednią pracę to czemu Pan zmienił". A #!$%@? się z tymi głupimi pytaniami.
#programowanie
  • 7
@steppenwolf90: ej dzieci dzieci, zrozumcie że takie pytania są specjalnie zadawane by odsiać furiatów, ludzi z problemami psychologicznymi, nieogarniętych społecznie itd. nie ma znaczenia odp. o ile będziesz opanowany i będzie w miarę cywilizowana, to jest klasyczne pytanie proxy które nie testuje dosłownie tego o co pyta. tak jak pytanie o zwierzę, gdzie się widzisz za 10 lat i inne takie bzdury.

to tak samo jakby pytać kogoś czy jest senior
@Jaslanin: o ile z pierwszą częścią sie zgadzam, to te pytania tez cos muszą wnieść - tzn. Pytanie o to jakims m&m byś był czy co za 10 lat będziesz robił raczej sa bez sensu, ew w jakim kierunku chcesz się rozwijać ma sens.

@steppenwolf90: ja jak biorę udział w rekrutacji to jak się pytamy o powod zmiany to tylko jak ktos byl naprawde krótko i w sumie jak byś