Wpis z mikrobloga

@Ka4az Jak ktoś ceni profesjonalizm i święty spokój to nie korzysta z nazwa.pl ani home.pl ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja się już tego boleśnie nauczyłem, ty dostałeś właśnie pierwszą lekcję
@Ka4az Ja to miałem taką historię: wygasły nam usługi, przyszła faktura i trzeba było opłacić. Okazało się jednak że w dane firmy wpisane są jakieś stare, niewłaściwe dane o nie mamy jak opłacić tej faktury żeby się w księgowości zgadzało. No to trzeba zmienić dane - i tu problem. Nie można zrobić cesji na prawidłowe dane bo usługi nieopłacone a nie można płacić usług bo dane niepoprawne ( ͡º ͜ʖ
@snappik: gdyby właśnie ta opcja „Ustaw zewnętrzne serwery DNS” była widoczna i przy rozwinięciu „OPCJE” mógłbym ja ustawić to spoko, ale nie była i support nie wiedział czemu XD No to w zbadaj sobie odkryłem, ze super programiści tylko dodali „display: none;” i po usunięciu opcja się pojawia - można wtedy kliknąć i zachodzi akcja. A i można tez inne opcje odkryć, których normalnie nie powinno być, także zabezpieczenie level expert
Ka4az - @snappik: gdyby właśnie ta opcja „Ustaw zewnętrzne serwery DNS” była widoczna...

źródło: comment_1659258035La3dDRJ0O6MKUVa3glhnPG.jpg

Pobierz
@Ka4az: No ale z tego screena wynika, że masz ustawioną delegację na sohost, więc jak chcesz zmienić DNS na inny to używasz opcji pierwotnego hostingu DNS, a potem znowu zmieniasz serwery na zewnętrzne.
@snappik: bo to już jest PO zmianie. Jesteś ich pracownikiem, że tak ich bronisz? XD

Ten błąd był od początku, a DNS były ustawione na te z home - dopiero po akcji ze screenów udało się zmienić na sohost :)

#sohost powinien dostać medal, że się udało xD
@Ka4az: Taaa bo każda próba dyskusji to od razu sygnał, że to pracownik. Mam po prostu tam trochę usług, zarabiam troszku na programie prowizyjnym ;) A z tymi polami ukrytymi do DNS to sprawdzę na jakich darmowych serwerach. Dla mnie to dziwna sytuacja, wiele razy przełączałem te opcje na różne serwery docelowe i nigdy - poza 1-2 wyjątkami gdzie błąd wynikał z braku strefy domeny u operatora - nie było z
@snappik: mi byłoby wstyd polecać ten hosting komuś, ale każdy robi co lubi. Ruchanie ludzi na kasę podstawiony jako pryzmat "szybszego i niezawodnego" hostingu.

Zapraszam możesz sprawdzić, gdybym przecież nie miał takiego problemu to bym nie tworzył wpisu, prawda? Prawda?
@Ka4az: Każdy ma swoje zasady :) Jedni patrzą aby nie był to home czy nazwa, ma być jak najtaniej i tyle. Dla mnie zaleta jest taka, że tam zarabiać można nie tylko na hostingu czy domenach (a o to dzisiaj trudniej). Niektóre usługi, nazwijmy je "subskrypcyjne", mogą wykręcać regularny hajs co miesiąc. Notabene, ostatnio przenosiłem jedną stronę do hitme i jak dla mnie SLA jest znacznie gorsze niż w home, klient