Wpis z mikrobloga

Z ciekawości zacząłem czytać jak jest z internetem na statkach i widzę że jest teraz również #starlink maritime za 5000 USD za miesiąc. A gdyby tak zabrać ten zwykły zestaw starlink na morze to on też by działał? #morze #zegluga
  • 13
@suqmadiq2ama: Dlaczego? Jaka jest różnica? Bo z tego co czytam to ten zestaw maritime jest po prostu przystosowany do ciężkich warunków. Jak bym tak sobie zestaw na pokładzie rozstawił to by nie działał?
@wobloblo: Nie, łódka się buja i antena musi mieć tracker działający jak gimbal drona to raz, dwa że na tym obszarze byś się nie połączył zwykłym starlinkiem.

Temat rzeka, dawni rozkminione bo net na ocean to taki święty gral do zdobycia żeby mieć prognozy pogody i inne ważne informacje.

Ja lece na iridium za 75€ miesięcznie i w tym mam tylko esemesy i zwykłą tekstową prognoze
@wobloblo: Zwykły starlink za 110 też nie działa poza obszarem jeśli nie dopłacisz

Starlink customers can now temporarily move their internet service without changing their service address. Starlink, the satellite internet provider from SpaceX, now lets customers move their internet service around the country for an additional $25 a month.
@wobloblo: Zwykły starlink za 110 też nie działa poza obszarem jeśli nie dopłacisz

Starlink customers can now temporarily move their internet service without changing their service address. Starlink, the satellite internet provider from SpaceX, now lets customers move their internet service around the country for an additional $25 a month.
@suqmadiq2ama: Tutaj w tym tweecie Elon napisał tylko że to są terminale o wysokiej wydajności żeby obsługiwały połączenie waśnie w trudnych warunkach ale jak pływam np promem ze Świnoujścia do Ystad to często jest tak że nawet nie czuć ze się płynie. Wydaje mi się ze w takim wypadku jak by ustawić tego starlinka po prostu na pokładzie to by dał radę. W sensie nie mówię żeby go montować na stałe
@suqmadiq2ama: Może w przyszłym roku, muszę zrobić patent sternika to będę śmigał po norweskich fiordach bo mieszkam w okolicy Oslo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak z ciekawości mnie natchnęło bo przeczytałem na tiktoku ze chłop ma 300mb internetu na tydzień na statku jakimś transportowym. 300mb na tydzień to obecnie ledwo na sprawdzenia maila wyczuwam ( ͡° ͜ʖ ͡°)