Wpis z mikrobloga

@KOLEGAMAMY: Możesz iść z tymi co mi zarzucają za dużo TVP na kawę, żebyście ustalili jedną wersję, a potem możecie mi kupić telewizor, bo od 20 lat go nie oglądam XD.

Własnie sobie czytam opracowanie z GUS za 2015 roku i jasno jest napisane, że to światowa koniunktura sprzyjała rozwojowi gospodarczemu Polski, anie karzeł z przydupasami. Eurostat pewnie mówi podobnie. Czy to wiarygodne źródło? XD

PS Możesz wskazać, gdzie skłamałem w
Na rynku węgla rządzi Polska Grupa Górnicza


Bzdura
Na rynku węgla rządzą prywatne firmy i importerzy. Państwowe spółki są związane kontraktami na dostawy dla energetyki, mało co idzie od nich na rynek i tak było od lat.

Obecny kryzys właśnie świętnie pokazuje, że tam gdzie mamy własne wydobycie to działa (prąd masz), a tam gdzie sytuacje reguluje rynek wszytsko się zesrało.

No ale najlepiej odwracać kota ogonem ku uciesze ludzi bez pojęcia
@lagi_mozgu: Artykuł z marca 2022 ze strony PGG

Polska Grupa Górnicza systematycznie rozbudowuje kanały dystrybucji węgla i poszerza ofertę handlową, tak aby najlepiej zaspokoić potrzeby rynku. Działania te dotyczą nie tylko dużych kontrahentów, którzy są obsługiwani na bieżąco, ale także mniejszych klientów kupujących rocznie kilka ton naszych paliw.


Po drugie - faktycznie 50% udziału w rynku nie pozwala w nim dominować. W ogóle... XD

PS Czemu wy jesteście tacy odklejeni od
jobless - @lagi_mozgu: Artykuł z marca 2022 ze strony PGG

 Polska Grupa Górnicza sy...

źródło: comment_1659335904EHUIaW6F4qJ7OoeL0Z85ev.jpg

Pobierz
Czemu wy jesteście tacy odklejeni od rzeczywistości? Jarek jak wam nasra na głowe, to też będziecie zadowoleni?


Po pierwsze to jestem liczbą pojedynczą towarzyszu. Po drugie jak już mówiłem nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Rocznie drobni odbiorcy spalają ok. 10 mln ton węgla kamiennego, ale nie dowolnego. W małych kotłach spala się przede wszystkim węgiel o średniej i dużej ziarnistości, czyli większe bryły.

Żadna z polskich kopalń nie jest nastawiona
Spokojnie spokojnie! Teraz jest okres robienia słodkich przetworów, więc nawet dyżurna aborcja tak łatwo nie zadziała jako zasłona dymna.


@jobless: a ja powiem ze to zwykle pieprzenie tych nieudaczników. Skoro jest sezon na przetwory to rynek od dawna powinien być na to przygotowany i zapasy dawno powinny być gotowe na sezon. To tak jak z pączkami na tłusty czwartek, cały rok jest spokój a w ten dzień jest mobilizacja
@jobless: oj tak ci uciskani polscy gówno-przedsiębiorcy, którzy płacą mniejsze podatki niż na zachodzie ale za to płacą też mniej pracownikom. Ha tfu na prywaciarzy, to tarcza antykryzysowa która „ratowała” polskie januszexy a de facto za te nasze pieniądze „przedsiembiorcy” kupili sobie nowe furki xD. Pompowanie setki miliardôw w polskie firmy było błędem i tak żadnego z tego pożytku