Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak poznać jakiś znajomych? Lvl 21, studia zaoczne, w tygodniu praca i zero znajomych. Dosłownie zero, oprócz rodziców nie mam do kogo otworzyć ust. Niby na uczelni mam kolegów, ale nie rozmawiam z nimi zbyt dużo (zazwyczaj tylko jak są zajęcia, poza nimi nie mamy kontaktu). Z tego co wiem to oni mają swoich znajomych i to z nimi więcej rozmawiają.

A rodziny nie masz? Nie mam. Nie widuję ich zbyt często, a jeśli już to na 90% kończy się na cześć-cześć. Kuzynów to już wcale nie znam, wiem tylko, że są, ale nie wiem gdzie mieszkają. Zresztą i tak ich nie lubiłem nigdy, więc mała strata.

Jednak chciałbym mieć chociaż jedną osobę z którą mógłbym porozmawiać, gdzieś wyjść, wiecie takie zwykłe rzeczy, które robią ludzie w moim wieku. Tu już nawet nie chodzi o dziewczynę, bo na to nawet nie liczę (rodzice już mi powiedzieli, że pogodzili się z tym, że wnuków się nie doczekają i nie mam się tym przejmować). Kiedyś dawno temu miałem kolegów w klasie, ale wszystko się pokończyło i każdy poszedł w swoją stronę.

Próbowałem po dołączać do różnych grupek na Facebook i serwerów na Discordzie, ale to nic nie dało. Nie zakolegowałem się z nikim. Na Discordzie wszyscy się już znali i nie było nikogo kto chciałby porozmawiać (nie mówiąc o tym, że pewnie okazałoby się się, że mieszkamy od siebie oddaleni o 100 albo więcej km). Natomiast na Facebooku to każdy przychodzi, zada pytanie i jak uzyska odpowiedź do wychodzi z grupy.

Nie mam więcej pomysłów co mógłbym zrobić. Nie chcę by do końca życia moim jedynym rozmówcą był mój komputer.
#pytanie #psychologia #samotnosc #fobiaspoleczna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e95ac1fc29d98cefd58d58
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: @Mariusz_Drugi: biegi na orientację.
Gorąco polecam zapisać do klubu.
Szczegóły na zielonysport.pl
Dlaczego
Bo to
Ruch
Kontakt z przyrodą
Na początku się chodzi a nie biega.
Zobaczcie moje wpisy z weekendu.
I jest stosunkowo wysoka bariera wejścia czyli trzeba pogadać z kimś kto lepiej się xna na mapie i wytłumaczy.
Szczupłe dziewczyny
OP: @PrzegrywNaZawsze: Nie wiem czemu tak powiedzieli. Pewnie sami są załamani tym, że mają takiego syna nieudacznika.
@Alky: DK? Dom Kultury? Tam nie sprawdzałem, dzięki za pomysł.
@give_me_coffee: U mnie może być z tym problem bo nie dość, że studiuję zaocznie (przez co w tygodniu jest mało czasu a w weekendy są wykłady) to na dodatek nie ma żadnych organizacji które by mnie interesowały (mam niezbyt ciekawe zainteresowania
czempionberserker: Pisałem to w innym wątku, ale posiadanie znajomych polega na przebywaniu z tymi samymi ludźmi w tym samym miejscu przez dłuższy czas. Spróbuj złapać kontakt z kimś ze studiów, wymyśl jakiś pretekst np. spytaj o zadanie domowe czy coś. Druga opcja to odnowienie kontaktu z kimś ze starych znajomych. Trzecia opcja to faktycznie zapisać się na jakieś zajęcia dodatkowe, ale to musi być coś, gdzie jest wymuszony kontakt np. sztuki
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie muszą być to organizacje związane z Twoimi zainteresowaniami :) U mnie na uczelni jest sporo organizacji, gdzie tak naprawdę nikt nie wie co się dokładnie robi, najczęściej się po prostu chodzi na piwo i czasem można zrobić jakiś fajny projekt :D W takich organizacjach jest mnóstwo ludzi, może akurat poznasz osoby, które będą z Tobą składać samoloty i chodzić po górach :)
W tygodniu po pracy na pewno znajdziesz