Wpis z mikrobloga

Czy w tych czasach z dobrym portfolio bez studiów idzie dostać pracę o zarobkach pokroju 5-6k jako junior w zakresie webdev? Jestem w liceum, do matury jeszcze 2 lata więc dużo czasu do nauki, jako naukę traktuje aktualnie The Odin Project zrobiłem już dużo projektów, jednym z największych to klon Twittera w react. I teraz moje pytanie, czy zbudować sobie mocne portfolio i coś próbować po maturze, wtedy studia zaoczne. Czy lepiej studia dzienne i full focus nauka? Tak czy tak będę uczyć się i grindowac ale zaczynam już myśleć co do przyszłości. Mieszkam w Warszawie jak coś
#szkola #studia #programista15k #informatyka #programowanie
  • 4
@Kacperoo2: Dobrze sie zapowiadasz, ogolnie studnia nie potrzebne.machij jakis projekt na gitlabie i idz zarabiac hajs, na studia zawsze jest czas xD ( nie zeby byly w ogle potrzebne )
@Kacperoo2 jak mieszkasz w Wawie z rodzicami to masz na start bardzo komfortową sytuację bo nie będziesz musiał na start nic wynajmować i roboty w opór będzie na miejscu. Ciśnij sobie projekty do portfolio. Dobrą opcją jest nauczyć się też jakiegoś języka backendowego (dotnet, Java, python). Dwa lata to kupa czasu jeżeli będziesz regularnie kilka razy w tygodniu poświęcał te 2-3h. Załóż sobie githuba i ładuj wszystko do repo. Nauczysz się przy