Wpis z mikrobloga

Powoli zacząłem przestawiać budzik o minutę codziennie i kurde.
30 min wcześniej wstaje (i zasypiam), i wydaje mi się że jest sporo lepiej xD, albo jakis ten tydzień zajebisty. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Anyway, nie wyobrażam sobie biegania na czczo z rana - po 1km mam dosyć.
A jak zjem to wiadomo, trzeba godzine poczekac minimum (,)
  • Odpowiedz
@wyciek_pamieci: pracuje na 3 zmiany, wiec u mnie nie ma takiego czegos jak pozno spac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Staram sie spac okolo 7h i tyle. Po każdej zmianie nawet idąc do pracy na 9 rano do 22 wracam do domu zmęczony i ide bez problemu biegać(moją życiówkę wykrecilem wlasnie po takich godzinach pracy). Z rana(w sensie po przebudzeniu) biegalem max 2 razy w zyciu i bylem
Tigermass - @wyciek_pamieci: pracuje na 3 zmiany, wiec u mnie nie ma takiego czegos j...

źródło: comment_1660200257rYkuon842HuSPgJaSf7erV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Z jednej strony endorfiny po porannym treningu wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie w ciągu dnia, ale np. ja po biegu jestem taka oklapnięta, że w głowie mam leżenie a nie pracowanie. Dlatego wolę pójść wieczorem, przed snem. Ale co kto lubi, w pełni rozumiem tych, którym bardziej pasuje rano.
  • Odpowiedz
@piaskun87: @Shimanko: @kostly:
Ja kiedyś biegałam tylko rano na pustym żołądku. Pracę miałam w biurze, to zanim wróciłam itp to nie chciało mi się już biegać ale odkąd mam homeoffice to biegam po pracy.

Plusy biegania rano:
- jest chłodniej i nie trzeba czekać do wieczora w tych upałach
- masz już trening z głowy
-mniej ludzi (siłka czy popularne trasy do biegania)
-endorfinki

Minusy:
-ja już nie potrafię
  • Odpowiedz
Ćwiczenie wieczorem pobudza organizm i zaburza naturalny cykl wydzielania melatoniny, która usypia organizm. Potem zasypia się później i trenowanie rano jest niewykonalne


@wyciek_pamieci: Po co ćwiczyć rano, skoro ćwiczyłeś wieczorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piaskun87: W zasadzie według badań nie ma żadnych korzyści z uprawiania sportu na czczo, chyba że ktoś potrafi zjeść przed treningiem o 6.00.
Ja próbowałem i zgodnie z badaniami trening cardio był znacznie krótszy ponieważ w pewnym momencie czułem tak duży głód że po około 40 minutach musiałem odpuszczać.
  • Odpowiedz
  • 0
@piaskun87 to normalne,że jak próbowałam ćwiczyć rano zaraz po przebudzeniu to robiło mi się słabo? A ten sam trening wykonany wieczorem tylko trochę mnie męczył
  • Odpowiedz
@piaskun87: Bieganie przed pracą to jeszcze, ale na siłownię nie ma szans. Niestety robotniczo-biurowy tryb życia zabiera mi najlepszy moment na trening, czyt. gdzieś w środku dnia, to zostaje wybór rano a po pracy. Każde z rozwiązań ma swoje pułapki, ale jedno jest wspólne - ani tu ani tu nie będę czuł się najlepiej xD

Dorosłe życie nie sprzyja rozwojowi.
  • Odpowiedz