Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co to za nowa moda wśród nastolatków na szybkie zaręczyny? Mam siostrę 18 lvl i już 4 się zaręczyła (w tym 1 jest w ciąży). Obserwując towarzystwo 16-23 mam wrażenie, że totalnie żyją chwilą bez żadnych konsekwencji. Najpierw robią, później myślą. [tak wiem #boomer alert].
Pokolenie naszych rodziców -> szybki ślub w młodym wieku, najważniejsza stabilizacja, boomerskie przekonania i zaleciałości po komunie
Moje pokolenie -> robienie wszystko inaczej niż boomerzy, ostrożność, mocno przesunięta granica rodzicielstwa, kwestionowanie kościoła, stale spadająca liczba małżeństw, mniejsza dzietność, większa liczba rozwodów
Obecne pokolenie -> całkowite YOLO. Imprezki, tiktoki, instagramy, ONSy, FWB jak popadnie byle był pędzel na głowie i iPhone. Niby każdy indywidualny, alternatywny ale wszyscy robią to co tiktok powie albo modne na instagramie. Jak już znajdzie jakiegoś pędzlaka, z którym jest dłużej niż pół roku to wielka miłość na całe życie i klapki na oczach i zaręczyny na pierwszych wspólnych wakacjach w Grecji z biura podróży. Ogólnie to mało kto myśli, każdy chciałby mieć wszystko tu i teraz bez żadnego wysiłku.

#przemyslenia #tiktok #instagram #tinder #zwiazki #slub #zareczyny #dzieci #antynatalizm #przegryw #blackpill #seks #socialmedia #zoomer #90s

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fe1865bc52ede86857a1e8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Co to za nowa moda wśród nastolatkó...

źródło: comment_1660826174qvwVSImoZYlHQqCwmwX31a.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
PrzyjemnyDegenerat: Polscy millenialsi to pokolenie okresu przemian ustrjowych, ktore ma sprane banie od korporacyjnej progandy robienia kariery.
Mlodsi wychowywali sie w tym od malego i maja na to wysrane, zamiast dorabiac jakiegos CEO korporacji palącego w piecu banknotami 100 USD poprzez #!$%@? darmowych nadgodzin bo KARIERA i AWANSE (taa max troche premii uznaniowej) wola sie korzystac z życiia. ALSO to twoje i moje pokolenie jest pod tym wzgledem wynaturzone, od zawsze
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: niestety "mają wysrane" na zarabianie kasy, ale nie na jej wydawanie. Większość tych niesfornych łowców wrażeń ma za plecami sponsorujących ich rodziców, którzy się dorobili. Przyjdzie dorosłość i okaże się, że na nowego ajfona i wycieczkę do Chorwacji trzeba mieć skądś kasę. Starzy pewnie do przejścia na emeryturę jeszcze posponsorują. Ale co potem - koniec buntu?
  • Odpowiedz
zamiast dorabiac jakiegos CEO korporacji palącego w piecu banknotami 100 USD poprzez #!$%@? darmowych nadgodzin bo KARIERA i AWANSE (taa max troche premii uznaniowej) wola sie korzystac z życiia.


@AnonimoweMirkoWyznania:
A pieniążki na korzystanie z życia to myślisz skąd jak nie z majątku rodziców? Millenialsi nie mieli tego luksusu bo ich rodzice nie mieli im z czego dać, więc do wszystkiego musieli dochodzić swoją ciężką praca i nie mogli sobie pędzlować
  • Odpowiedz
większość z tych związków się rozpadnie. dokładnie przez to, że zostały zawarte w tak młodym wieku.


@vultureval1853:
Prawda, nawet nie chodzi tu już o szybkie małżeństwo, co po prostu wczesne związki. Chociaż sam ślubowałem w wieku 25 lat to ze swoją ex byliśmy razem od czasów licealnych, rozwiedliśmy się po 5 latach. Po prostu każde z nas dojrzało w inną stronę i to, że było fajnie jak mieliśmy po 16-17 lat
  • Odpowiedz
robią to co tiktok powie albo modne na instagramie. Jak już znajdzie jakiegoś pędzlaka, z którym jest dłużej niż pół roku to wielka miłość na całe życie i klapki na oczach i zaręczyny na pierwszych wspólnych wakacja


@AnonimoweMirkoWyznania: obecne pokolenie totalnie nie zna poczucia wartości pieniędzy, świat ma wykreowany przez youtuberów gdzie pokazują że każdy może mieć super życie, szybkie samochody i związek jak z bajki. No i co się dziwić,
  • Odpowiedz
@smk666: przykro mi to czytac, mirku. Jesli Cie to pocieszy to powiem, ze w moim otoczeniu widzialem juz mnostwo takich przypadkow, co wiecej wiele z tych par mialo juz dzieci. Oczywiscie to dowod anegdotyczny, ale zauwazylem, ze takie zachowanie generalnie koreluje z, powiedzmy, słabym ogarnięciem życiowym, żeby nikogo nie urazić.
  • Odpowiedz
przykro mi to czytac, mirku


@vultureval1853:
Nie ma czego żałować, no może poza tym, że straciłem 10 lat dorobku. Tak naprawdę to pozew rozwodowy od niej był najlepszą rzeczą jaka mogła mnie w życiu spotkać. Sam bym z tym nic nie zrobił a było już naprawdę #!$%@?, dzięki tej kobiecie zwiedziałem chyba wszystkie najczarniejsze zakątki własnej psychiki. Niby za gnojka było fajnie, tylko w miarę jak ja bardziej "dorastałem" - dom,
  • Odpowiedz
wlasnie takie historie nalezy pokazywac przegrywom, ktorzy maja niesamowite parcie na zwiazki :/

@vultureval1853:
Wiesz, ja teraz jestem w szczęśliwym związku ale najpierw musiałem po poprzednim wyprostować łeb aby móc szukać drugiej połówki nie do roli protezy życia tylko partnerki z którą będziemy wspólnie realizować zbieżne cele.

Co najbardziej mi się podobało w poznawaniu nowej osoby po trzydziestce w kontraście do wieku nastoletniego to to, że w tym wieku ludzie już
  • Odpowiedz
NiepełnosprawnaKreatura: @the_good_guy: @smk666: czyli, ze zoomersi maja też teraz #!$%@? po 12h codziennie w robocie i jeszcze pozniej uprawiac rozwoj osobisty po pracy bo wy tak robiliscie w ramach sprawiedliwości dziejowej? Mental poziom stara baba z TVP XD
Przykro, ze mieliscie biede, ale zwroccie tez uwage, ze sami mocno zapedzaliscie sie w wyscig szczurów, poswiecanie mlodosci zwiazkow rodziecielstwa byle pokazać, że robicie kariere ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
czyli, ze zoomersi maja też teraz #!$%@? po 12h codziennie w robocie i jeszcze pozniej uprawiac rozwoj osobisty po pracy bo wy tak robiliscie w ramach sprawiedliwości dziejowej?


@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie, nie mają obowiązkowo #!$%@?ć, tylko zrozumieć że w takim wieku nie ma się poziomu życia wyższego niż niejeden pracujący tylko żyje skromnie (a jak chcesz lepiej to na to zarób) bo pieniądze nie są jedyną miarą wartości człowieka. Jak słyszę te
  • Odpowiedz