Wpis z mikrobloga

#ginekomastia #lipomastia #nadwaga #dietetyka #trening #bmi #pytanie
Hej Mirki,

Widzę, że część z Was zmaga się z podobnym problemem co ja - czyli przerostem sutków u mężczyzn.

Tylko nie wiem, od jakiego momentu można mówić, że dana osoba ma ginekomastię lub lipomastię. A pytam się, bo właśnie u siebie ją podejrzewam - a przejawia się ona u mnie tym, że jak się schylę to cyce mi prawie że zwisają, a gdy długo siedzę to pod klatką piersiową mam widoczny ślad - do tego stopnia, że kiedyś lekarz myślał że to jakaś blizna po operacji xD

Ważę 97kg przy wzroście 184cm, czyli według wskaźnika BMI niby nie otyłość ale mimo wszystko nadwaga (zwłaszcza że mój poziom tkanki tłuszczowej wynosi 27,5%).

A moje wymiary to:

Klatka piersiowa: (czyli po prostu najszersze miejsce, na którym znajdują się suty) - 110cm
Najwęższe miejsce brzucha (pod klatką piersiową) - 95,5cm
Brzuch w okolicach pępka (czyli inaczej obwód w pasie) - 106cm

Więc nie wiem, czy to jest normalne, że klatę mam szerszą od bębna, zwłaszcza że mój bebzon też nie jest najmniejszy (gdy kiedyś ważyłem 78kg to najmniejszy mój obwód w pasie wyniósł 94cm, więc podejrzewam że mogłem mieć też sylwetkę typu #skinnyfat).

Czyli podsumowując, nie mam takich cycków jak Krzysztof #kononowicz ale mimo wszystko odczuwam przy tym dyskomfort, zwłaszcza gdy jestem w samej bieliźnie.
  • 11
  • Odpowiedz