Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie jest takie przekłamanie odnośnie zarobków programistów? Już pomijając oczywisty trolling, ale tutaj ludzie spoza IT naprawdę wierzą, że wystarczy rok doświadczenia i dostajesz 15 koła DO ŁAPY.

Prawda jest taka, że poza Warszawą programiści zarabiają NETTO od 4 do 9k. W Warszawie może 20-30% więcej. Oczywiście, że są kozaki którzy pracują dla zagranicznego klienta i robią 30k+, ale to jest PROMIL.

#programista15k #programista25k #pracbaza #it #pracait #pracbaza #polska #warszawa #zarobki #korposwiat
Pobierz
źródło: comment_1661512934y4RjqkEekjnMATZxyBJ5kq.jpg
  • 110
@WykopekRoztropek69: Jak masz 2 lata expa to obecnie możesz mieć spokojnie 15k. Tylko trzeba ograniać i szukać dobrej roboty. Ale fakt jest masa ułomków którzy i po 5 a czasami 10 zarabiają mniej niż 10k. Sam znam kilka takich osób. Ale to już problem z ich podejściem a nie z rynkiem pracy. Sam mam 2,5 lat expa i np. w tym mieisącu po 23 dniach pracy bede miał 15k na czysto
@seanconnery: nie wiem w sumie czy to pytanie było skierowane do mnie, ale odpowiem, C#, Unity, znam angielski i niemiecki na B2+


@CalibraTeam no i wszystko jasne. Rozumiem że jak Unity to robisz w game dev? Tam są najniższe stawki w całej branży, bo wszyscy chcą robić giereczki. Sam bym chciał, ale nie za tyle ile tam płacą.

Jak Ci zależy na kasie to porzuć game dev i idź się rozwijać
Pobierz
źródło: comment_1661599225MCcv2OZUxCbU00mNhJqpIm.jpg
@WykopekRoztropek69: jest bardzo dużo ludzi 40k, ale to są specjaliści z konkretnych technologii, które są na czasie w USA. Np. python, js, chmura/DevOps. Ja na ten przykład niestety siedzę w javie i racji tego nie liczę, że kiedyś taką ofertę złapie, bo zwyczajnie jest ich niezmiernie mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możecie mi poradzić co powinno się znaleźć na moim githubie, jakiego typu projekty jakbym chcial szukac pracy w Pythonie? Troche hobbystycznego doswiadczenia mam, i moze bym po pracy w najblizszych miesiacach cos porobil aby moze sie przebranzowic?

@wafel93: @KwasowyProktolog10kJava @ElMatadore @Anakee @WykopekRoztropek69:

@ManamanaTuriruriru jaka ksiazke polecasz do przerobienia? kilka drobnych rzeczy juz robilem, ale dobrze wiedziec co by bylo dobrym przekrojem umiejetnosci?
Dlaczego IT jest inne? Bo to jedyna branża, która z racji swojej specyfiki może oferować zachodnie stawki (nie znaczy, że zawsze oferuje). Jak zamiast 15k powiesz 3000 dolarów, funtów czy euro to może nawet na Zachodzie nie jest to mało, ale wcale jakieś kokosy to nie są.

@LifeReboot: Ale to nie tylko kwestia Polski. W poście Is dev compensation bimodal? jest spoko analiza w części "Appendix B: why are programmers well
Ja na ten przykład niestety siedzę w javie i racji tego nie liczę, że kiedyś taką ofertę złapie, bo zwyczajnie jest ich niezmiernie mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wafel93: kiedyś JAVA to był top zarobków( ͡° ͜ʖ ͡°)