Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie jest takie przekłamanie odnośnie zarobków programistów? Już pomijając oczywisty trolling, ale tutaj ludzie spoza IT naprawdę wierzą, że wystarczy rok doświadczenia i dostajesz 15 koła DO ŁAPY.

Prawda jest taka, że poza Warszawą programiści zarabiają NETTO od 4 do 9k. W Warszawie może 20-30% więcej. Oczywiście, że są kozaki którzy pracują dla zagranicznego klienta i robią 30k+, ale to jest PROMIL.

#programista15k #programista25k #pracbaza #it #pracait #pracbaza #polska #warszawa #zarobki #korposwiat
Pobierz
źródło: comment_1661512934y4RjqkEekjnMATZxyBJ5kq.jpg
  • 110
@CalibraTeam HTML to nie programowanie. Jak jesteś słaby lub masz kiepską specjalizację, a jeszcze gorzej, jak się zasiedziałeś w jednej pracy, to się nie dziw, że słabo zarabiasz. Dwa miesiące temu do teamu rekrutowałem juniora do testów. Rok doświadczenia miał, plus trochę API i automatyzacji. 7.5k na rękę, a teraz przed urlopem dałem mu tysiaka podwyżki, bo spoko robote robi. Więc sorki, ale jak się stoi w miejscu, to się cofa.
@WykopekRoztropek69 słaby bait. Robię w branży kilkanaście lat i stawki o których piszesz to właśnie wtedy były. Dzisiaj ogarnięty junior to ok 7-10k netto. Robię z Wrocławia i mam pod sobą ludzi z całej Polski, z mniejszych miast też i stawki są albo takie same, albo minimalnie niższe, ze względu na koszta życia. Ale w życiu nie takie.
@olinek_okraglinek junior u mnie .net 7.5-10k netto. Stażysta- 4.5-5.5k netto. Reszta poziomów ustalana indywidualnie. Za taką kasę, o której piszesz, to bym w życiu z łóżka nie wstał. Mam pod sobą sporo ludzi i wiadomo, np architekt to 30-45k, zależnie od technologii. Lead testów to 20-30k netto. Przerobiłem już 6 firm w ciągu kilkunastu lat kariery i tylko w pierwszej z nich (ok 2009 roku), stawki były niższe niż rynkowe.
czy ktoś jest w stanie definitywnie wyjaśnić


@Bauzzer: Zawsze sie podaje tak samo i nic nie trzeba wyjasniac. Umowa o prace zawsze brutto, b2b zawsze netto. Podatki to sprawa indywidualna i tylko idiota bedzie podawal kwoty "na reke".
@asap_srasap: Twoje doświadczenie nie ma tutaj żadnego znaczenia. Przecież ten rynek jest gigantyczny.

Jak wszędzie zarobki są zróżnicowane i zależą od kompetencji, ale też od tego jak kto się umie sprzedać.
Ja też bazuje na swoim doświadczeniu i uważam, że osoby mające te same kompetencję mogą różnić się zarobkami w ekstremalny sposób, a różnica będzie sięgała nawet kilkuset procent.

Są ludzie, którzy kupią cię w sekundę, a są tacy, którzy cię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WykopekRoztropek69: Rozbieżność jest zajebista w zależności od konkretnej branży i technologii.
W embedded (szczególnie w jakichs małych firemkach r&d) do którego nie każdy się nadaje są często niższe zarobki niż do jakiegoś webdevu gdzie przeciętny student może od razu dostać więcej na start xD

@Bauzzer: jaki sens ma podawanie kwoty na rękę, jeżeli to zależy od miliona czynników niezależnych od kosztu ponoszonego przez pracodawcę? Żeby porównanie miało jakikolwiek sens, należałoby tak naprawdę policzyć ile średnio pracodawcę/klienta kosztuje godzina twojej pracy. Oczywiście oprócz samego miesięcznego kosztu uwzględniając też urlopy, zwolnienia lekarskie i inne benefity.

Mając stawkę brutto UOP i netto z faktury na B2B (plus informację o urlopach) jesteś w stanie to jakoś porównywać, kwota na
@wonsztibijski pewnie tak i niepotrzebnie się uniosłem ( ͡º ͜ʖ͡º) czasami już jednak nie wiem co ludzie wrzucają jako bait, a co nie. Jestem team leadem już w kolejnej firmie i biorę udział w rekrutacjach. Mam pod sobą zarówno stażystów jak i regularnych pracowników i wiem jakie stawki proponuje 'normalna' firma. Zatem jak czytam o jakiś ekstremach, że senior gdzieś za 6k robi, to się łapie za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WykopekRoztropek69: Bo polscy programiści maja jakis straszny kompleks, który polega na tym, ze ciągle muszą sie dowartosciowywac.
Widac to tutaj w zarobkach, podczas rozmów o prace gdzie w polskiej wersji chodzi o to by kandydata zgnosic i rekruter sobie ego polechtal.
Seniorzy po dwóch latach klepania crudow, megalomaniacy oburzeni ze w pracy kubek trzeba po sobie umyc.
Nie wiem czy to jakis odbicie cech narodowych czy cos.
Zatem jak czytam o jakiś ekstremach, że senior gdzieś za 6k robi, to się łapie za głowę, co to za senior i co to za firma? No ale nie każdy ma jakieś ambicje czy umiejętność przebicia i może takie jednostki też są na rynku.


@asap_srasap: widziałem 6k brutto dla stażystów :) Warszawa, BigData
@Kruszynka_Rdzawoczulka: rok expa w IT here, podpisuje wlasnie deal na ponad 14k do lapy. xD

Z tym, ze wczesniej rok pracowalem w finansach, gdzie tez troche programowalem, no i na zlecenie jako student.

Niemniej potrafie sobie wyobrazic, ze jakis koks z takiego MIMUW pobije moj wynik (albo devops/ktos od Go/Rusta/Scali) i nie bedzie sie w miedzyczasie meczyc za jakies psie pieniadze jak ja.