Wpis z mikrobloga

#mtb #rower

Zatęskniłem za MTB i składam po kosztach rower na jesień/zimę. Mam starego Authora Basic 26"z 2009r na Alivio/Acera 3x8. Rama i amor będzie bazą, amory chodzą w chorych pieniądzach, nawet jeśli chodzi o używki, a w sumie bardziej zależy mi na śmiganiu po w miarę płaskich szutrach i lekkich górkach w lesie.
Z racji, że od 6 lat jeżdżę na super szybkiej szosie i łyda trochę wytopiona to stałem się bardziej wymagający.
Myślę nad zmianą ale chcę to zrobić budżetowo. Pomóżcie bo w mtb nie siedzę od 8 lat i nie mam pojęcia jak to ugryźć.

Chcę to ogarnąć na używkach z olx. Myślałem o napędzie 2x10 (wydaje mi się sensowny patrząc po zakresach kaset). Iść w SLX czy Deore? Pomoże ktoś? Może ktoś ma tanio odsprzedać używane szpeje?

Potrzebuję:
- korbę 2x(10?),
- przerzutkę przód,
- przerzutkę tył,
- manetki przód/tył 2x/10?,

Opcjonalnie:
- myślałem nad lepszymi hamulcami (czyt. tarcze). Zostawiam to jako opcja w zależności ile wyjdzie mi napęd.
- zmianą kół bo moje krzywe i zardzewiałe,

Czy lepiej olać napęd 2x i iść w 1x11/12? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 22
  • Odpowiedz
@AlteredState pisałem akurat o 3x9. Głównie dlatego, że taki napęd da się skompletować naprawdę tanio na olx na używanych częściach, a tak zrozumiałem OPa, że zależy mu na niskiej cenie. Druga sprawa, że te części realnie są dostępne, więc po prostu wchodzisz i kupujesz, a nie polujesz tygodniami aż ktoś wrzuci przerzutkę 11rz slx na sprzedaż w Twoim budżecie

Jako przykład: komplet przerzutek M567 (LX) na których z powodzeniem jeżdżę od dłuższego
  • Odpowiedz