Wpis z mikrobloga

Kuszące. Zamiast poświęcić 70 minut dziennie na dojazdy wygodnym autem będę poświęcać 160 minut w tłoku stojąc ściśnięty między menelem a starą babą, do tego czekać na te całe autobusy prawdopodobnie na wietrze lub deszczu. Plecak oczywiście cały czas podróży w ręku, bo na plecach bym przeszkadzał. Jeśli półtorej godziny mojego czasu mam zamienić na 12zł to chyba zostanę dalej tym złym puszkarzem xD
#warszawa #ztmwarszawa
Felonious_Gru - Kuszące. Zamiast poświęcić 70 minut dziennie na dojazdy wygodnym aute...

źródło: comment_1663822200EqtDg3BkXjPzTynWv43h46.jpg

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
@kaaban: Czemu nowy mieszkaniec nie może wyrobić abonamentu czasem nawet przez rok? Co ma zrobić ze swoim autem jak w pobliżu nie ma prywatnego parkingu? Wprowadziłem się do Warszawy, płacę podatki i mi się należy.
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: ja bym nawet chetnie z tego autobusu skorzystała, ale mam 2 przesiadki z przejściami miedzy przystankami, autobusy co 10-20 minut wiec jak się nie wstrzele to z 50 minut robi się 80 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Komunikacja miejska jest fajna jak masz połączenie. W 95% innych sytuacji - nie.
  • Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak darmowy parking


@kaaban: u mnie pod biurem jest. Są miejsca, nie płacę za nie. Firma też za nie nie płaci bo to jej. Chyba że masz na myśli podatek od gruntu no ale bądźmy poważni. I to porównanie z obiadami xD
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Każdemu opłaca się i woli co innego ja mógłbym dojeżdżać do pracy samochodem nie patrząc na wyższy koszt czas dotarcia to 1h 20min do centrum. Tak samo komunikacja do pracy mam 30min co prawda czasami jest tłoczno ale zysk czasu na poziomie 1h 40min w obie strony wygrywa.
  • Odpowiedz
@Podstarzaly_Mandalorianin: Miesiąc w miesiąc płaci podatki w Warszawie? To że jest rozliczenie roczne to nie znaczy że dopiero wtedy to płaci. Co dalej? 5 lat opłacania składek zdrowotnych zanim cię zapiszemy do lekarza? Czemu patol z Pragi co tylko ciągnie socjal może być mieszkańcem a programista który w jeden miesiąc płaci więcej podatku niż ty przez rok nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Felonious_Gru: tu się rodzą dziwne problemy, oni myśleli że 80% ludzi to jeżdżą autami do pracy po Warszawie, zapominają o takich co jeżdżą poza Warszawę, sam przez prawie dwa lata do pracy dojeżdżałem SKM/km z racji wygody. Owszem autem wychodziło szybciej. Minus kolei która się poruszam to częste awarie co zmusiło mnie do przesiadki do auta w okresie jesienno zimowym a w wiosenno letnim na motocykl. Jeszcze często jest tak że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 48
@Felonious_Gru: dopóki zbiorkom nie będzie darmowy albo z bardzo niskimi kosztami biletów dopóty będzie nieopłacalny w stosunku do auta xd samochód można kupić najtańszego gruza za 1500 zł jakiegoś golfa czy cus i będzie sto razy bardziej komfortowo dla człowieka który szanuje swój czas i zdrowie
  • Odpowiedz