Wpis z mikrobloga

Sajgon w robocie. Firma dała ogłoszenia na różnych portalach w poszukiwaniu ludzi do IT (dział IT w tej firmie jest największy, ale sama firma jest z innej branży). Programujemy aplikacje dla potrzeb wewnętrznych firmy i do komunikacji z klientem, nie wdając się w szczegóły. Problem leży w tym, iż okazało się, że zarobki jakie proponują juniorom są wyższe od stawek seniorów w firmie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście dzień po publikacji managerowie latali jak poparzeni. "To na pewno jakiś błąd, nie patrzcie na to". Dzisiaj już widełki z ogłoszeń poznikały, czyli musieli edytować, bo ogłoszenia nadal aktywne.

Nie rozumiem niestety podejścia firm, działających na terenie Polski. Doświadczonym podwyżek nie dają, ale dla świeżaków kasa jest. Ja mam to trochę w pompce bo pracuję tu od niedawna i odchodząc z poprzedniego korpo wyleczyłem się z brania udziału w wyścigu szczurów. Robię swoje minimum i resztę mam w pi*dzie.

#pracbaza #praca #korposwiat #programowanie
  • 13
@steppenwolf90: seniorowi tysiąc razy łatwiej zmienić pracę niż juniorowi znaleźć pierwszą. Było wiele przypadków, że firmy się wywróciły przez taką politykę kadrową. Wystarczy, że odejdzie kilka osób i one pociągną za sobą pozostałe. Ktoś kto ma kredyt może się bać zmienić jako pierwszy, ale naprawdę nie będzie się wahał, jeśli w drugiej firmie pracuje już kilku znajomych i twierdzą że jest ok. Na końcu ta pierwsza firma zostaje z samymi łosiami
@CalibraTeam: brzmi jak bait. jesli senior dopiero z ogloszenia dowiaduje sie ze ma niska stawke no to jest dupa a nie senior. ja pracujac w IT od juz prawie 18 lat doskonale znam swoja wartosc rynkowa, na przestrzeni lat pracowalem w kilku duzych korpo, praca w zasadzie znajdowala sie sama i zawsze za wyzsza stawke i mysle ze kazdy ogarniety w tej branzy ma podobnie.
brzmi jak bait. jesli senior dopiero z ogloszenia dowiaduje sie ze ma niska stawke no to jest dupa a nie senior.


@borjaki: są niszowe technologie, gdzie ciężko znaleźć w necie widełki/informacje o zarobkach, zatem taki senior może się dowiedzieć, że juniorom zaproponowano więcej w firmie dopiero po takiej akcji, jaka miała miejsce.
Doświadczonym podwyżek nie dają, ale dla świeżaków kasa jest.


@CalibraTeam: typowe zachowanie wszędzie.

Nawet nie tylko jeśli chodzi o pracodawców, ale również usługi. Kto dostaje niższą ofertę na kablówkę czy komórkę? Nowy klient, czy lojalny od 10 lat z jednym dostawcą?
Jak sądzisz dlaczego tak jest?

Jeśli chodzi o pensję jest dokładnie tak samo, wyłączeni z tej zasady są tzw. "niezastąpieni", ale to też nie zawsze i nie wszędzie
im wieksza nisza tym wieksze stawki. jak brakuje kogos a jest pilna potrzeba to stawki lataja i takie


@borjaki: totalna bzdura, technologia którą wykorzystuje firma jest znana garstce osób w Polsce. Management twierdzi, że woli przyjąć ludzi bez wiedzy za mniejszą kasę i sobie ich wyszkolić, niż płacić seniorom po 15k