Wpis z mikrobloga

2333 + 1 = 2334

Tytuł: The man who died twice
Autor: Richard Osman
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 9/10
ISBN: 9780241425428
Wydawnictwo: Viking
Liczba stron: 423
Forma książki: książka
Przypomniałam sobie o tej książce zalegającej na półce, gdy niecałe dwa tygodnie temu dotarła do mnie przesyłka z kolejną częścią. Przesyłka, o której zapomniałam, ponieważ zamówiłam ją w przedsprzedaży ponad pół roku temu.

Mam problem z tą książką. Poprzednią część oceniłam na 9 gwiazdek, ale ta część jest jeszcze lepsza! Gorzej, że zaczęłam czytać następną i... jest jeszcze lepsza! Finalnie lądujemy na dziesięciu gwiazdkach, ale nie mogę niczego jej zarzucić.

To książka mocno brytyjska. Czytanie jej sprawiło, że jeszcze bardziej rosła we mnie miłość do kraju, w którym mieszkam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam jednak nadzieję, że moje sąsiedztwo, a są to sami starsi ludzie, mają inne hobby, choć również spotykają się raz w tygodniu, więc kto ich tam wie (ʘʘ)

Co do samej historii... Dzieje się sporo. Wracamy do Kent i osiedla emerytów, gdzie poznajemy dalsze losy czworga: Elizabeth (byłej agentki MI5), Joyce (byłej pielęgniarki), Rona (byłego lidera unii pracowniczej) oraz Ibrahima (byłego? psychiatry z Egiptu). Na osiedlu pojawia się były mąż Elizabeth, który potrzebuje jej pomocy, po tym jak ukradł pośrednikowi-bankierowi mafijnemu diamenty warte dwadzieścia milionów funtów. Jest to główna oś powieści.

Poboczną osią jest wypadek Ibrahima, który zostaje pewnego dnia zaatakowany przez lokalnego patusa, wannabe gangstera. Jako że nie ma dowodów jego winy, nasz uroczy gang emerytów zostaje poinformowany przez dwoje zaprzyjaźnionych policjantów, że jedyne co mogą zrobić, to wziąć sprawy w swoje ręce.

Do czego, rzecz jasna, nie trzeba ich namawiać. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ta historia to czyta rozrywka i tak ją właśnie rozpatruję, jako lekturę, przy której mamy się świetnie bawić.

Za polecenie będę po wsze czasy wdzięczna @ali3en. Ta cześć przerwała mój najdłuższy w życiu zastój czytelniczy, a już czytam kolejną pozycję!

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1664464828TO2MmjHtZfLdSNOoPJgBSt.jpg
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 424

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-12-20 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Pottsville (Thompson Jim) -