Wpis z mikrobloga

Mogę bez obawy zrobić rebase pull na publicznym branchu (mam dodany 1 niespushowany commit)? - chciałbym pobierać zmiany bez tworzenia merge commitów. Z tego co rozumiem to nie powinno zmienić historii dla tych commitów które już są w remote, tylko dla tego jednego co sam dodałem, dobrze myślę?
#git #programowanie
  • 10
@jan-kowalski668: rebase zmienia tylko lokalną wersję brancha, bo git ma rozproszoną architekturę i brak automatycznej synchronizacji pomiędzy różnymi serwerami.

To co chcesz zrobić ma sens
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jan-kowalski668: zrób nowy branch z tym co masz, ten oryginalny zresetuj do tego co zdalnie (usuń swojego commita i zrób pulla), przełącz się na swojego brancha i zrób git rebase oryginalny branch.

Na przyszłość rób od razu swojego brancha, a na oryginalnym tylko pulla. Wtedy tylko rebase będziesz musiał zrobić bez czyszczenia tego.
@mk321: co to za fikołki, op może zrobić git fetch && git rebase origin/master
Na przyszłość rób od razu swojego brancha, a na oryginalnym tylko pulla. Wtedy tylko rebase będziesz musiał zrobić bez czyszczenia tego.


@mk321: nie widzę tu przewagi jak wiesz jak git działa. Moje flow jest takie, że zazwyczaj klepię sobie wesoło na masterze a jak chcę coś pushnąć to robię. git push origin HEAD:nazwa-brancha
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saly: logi tak, ale ja mówię o kodzie. Chcesz szybko zobaczyć jak wygląda kod w oryginalnej wersji? To przełączasz się na mastera, patrzysz i wracasz na swojego brancha.

A tak? Usuwasz commita? Musiałbyś go przerzucić na innego brancha. Szukasz sha commia przed twoim i na niego się chceckoutujesz?

@jan-kowalski668: chyba tak, o ile "rebase pull" to jest to co piszemy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jan-kowalski668: tak, też pomyślałem o origin/master, tylko że jak zrobisz fetch to już masz tam najnowsze zmiany. A czasem chcę porównać z tym co było zanim ją zacząłem. Ciężko wytłumaczyć, więc przykład: Robię sobie coś, ale jest jakiś błąd. Nie wiem czy to moja zmiana go spowodowała czy już tak było. Przełączam się na mastera i widzę czy był ten błąd. Mógłbym się przełączyć na origin/master, ale jak zrobiłem fetch (żeby
@mk321: rozumiem o co chodzi, pozatym git jest tak rozbudowany że jest jest milion sposobów żeby rozwiązać dany problem i o to chodzi jeżeli dany sposób poprawia wydajność/jakość pracy bo przecież to jest najważniejsze

nie wiem czy zrozumiałem pytanie ale origin/ zawiera po wykonaniu git fetch wszystkie zmiany z remote,
z git reset --hard trzeba uważać żeby sobie commitów nie usunąć, rzadko z tego korzystam, jeżeli już to git restore dla