Wpis z mikrobloga

#niebieskiepaski #rozowepaski #przegryw #samochody
#pracbaza #programista15k #inzynieria #praca #nieruchomosci #wlasnafirma

Mirki, jak tu żyć, skoro będąc niecały rok po studiach, z 6 miesięcznym doswiadczeniem mam pracę za około średnia krajową, brak mieszkania, brak fajnego auta (to moje max 10k). Do 30stki daleko nie zostalo (lv 25)
Widzę, że młodsi ode mnie mają jakieś fury pod 100k. Ja co prawda bym na takie zbierał z 2 lata (przy obecnej wyplacie) ale bez sensu, skoro muszę jeszcze zbierać ma dom.
Planuje wyjechac za granice ale czlowiek by chcial tu i teraz.
#!$%@? mnie myśl, że w takim tempie, to jak zarobie na wszystko, to będę już, stary i pewnie nawet mnie to nie będzie cieszyc...
Z 10k na reke, to by jeszcze ratowało, bo idzie wziąć cos na wynajem, coś na leasing i zostaje troche. Można te ostatnie lata młodości jakoś przeżyć bez #!$%@? biedy. Po e0stce, to mi bedzie już wszystko #!$%@? jedno.
  • 19
@matiz009pl: 6500-7000 brutto, to jest gdzies 4.5k na reke (miasto ~100k). Branża automotive (części), jestem inzynier mechanik i mam tez innego mgr ale nic z IT, to nie mialo wspolnego. Na studiach jeszcze byłem czynnym sportowcem, więc poza 5h treningów i studiami, to czasu by zabrakło na robote ale chociaż stypendium było.
@maryjuszpitagoras: Tylko kiedy? Dorobie sie pewnie, życia mi starczy ale problem w tym, że większość tego zycia przezyje, zbierając na cos. Duzo różowych to raczej odpycha. Nie zebym chciał je finansowac ale kasa przyciaga.


Powiedzcie mi młode pokolenie czego oczekujecie oczekujecie zarabiając średnia krajowa. Sama nazwa mówi, że zarabiasz średnio a co krok słyszę, że każdy średnio zarabiający powinien mieć auto za 300k, własny dom i wakacje 3 razy w roku.
@maryjuszpitagoras: Ja nie oczekuję od pracodawcy więcej ale od życia ogolnie. Za co mieliby mi dać więcej? I tak myślę, że mam lepiej, niż dziewczyn o moich kwalifikacjach. Koleżanka ma mniej ode mnie, a lepiej mowi po angielsku.
Można jeszcze robić kariere w social mediach ale na to za późno się urodziłem, chociaż friz w podobnym wieku jest, jednak teraz jest tam czas na roczniki 00+.
Myślę, że social media maja
@Sok_Mandarynkowy: Może kwestia siedzenia na insta, czy TikToku. Wiek, że na wozku widlowym idzie w pl zarobić 4500, moze 5k brutto, więc troche #!$%@?. W czasach moich rodziców, można było na start miec 2-3 średnie krajowe. Nie wiem, czy to bylo tyle wsrte ile obecne 2-3 srednie krajowe. Moze srednia była wtedy nizsza.
@LadnyChlopczyk no to jeśli oczekujesz od życia więcej to daj od siebie więcej, żeby być lepszym od 90% innych - tak to działa, innej opcji nie ma. Pracuj bo kasę na start masz bardzo dobra i szukaj swojej luki, możliwości, opcji rozwoju, sposobu na biznes. Jeśli oczekujesz być lepszy i zarabiać więcej od innych to napewno własną działalność. Teraz szukaj czegoś co możesz zrobić lepiej niż inni lub to czego jeszcze inni