Wpis z mikrobloga

Kocham jak przychodzi nowy programista do projektu i zaczyna wszystko robić po swojemu. Wszystko jest źle. "To wstrzykiwanie zależności jest bee, lepiej tak, to generowanie kodu jest stare, lepiej nowszą paczkę, tu źle, tam jeszcze gorzej" itd..

Klasyczne 'Kto to Panu tak #!$%@?ł?", tylko ubrane w techniczny bełkot i robienie po swojemu.

Albo kogoś naprostujesz i 'psujesz atmosferę i kulturę pracy', albo machniesz ręką i po roku każdy problem ma już 6 konkurujących rozwiązań (°° .

#programowanie #programista15k
  • 26
  • Odpowiedz
Kocham jak przychodzi nowy programista do projektu i zaczyna wszystko robić po swojemu. Wszystko jest źle. "To wstrzykiwanie zależności jest bee, lepiej tak, to generowanie kodu jest stare, lepiej nowszą paczkę, tu źle, tam jeszcze gorzej" itd.


@Reevo: pomyśl że są tacy którzy są zatrudniani tylko po to aby uprzątnąć to co tacy jak ty narobili :-)
  • Odpowiedz
@Reevo: śliska sprawa - z jednej strony wszystko ma swoje powody i największa #!$%@? powstała z powodu innych problemów. Z drugiej strony gość pewnie ma rację więc taka opinia musi cię boleć


@powaznyczlowiek: Nie mówimy o refaktoryzacji syfnego kodu, to jest inna sprawa. Jeżeli projekt jest na produkcji i działa, to imo trzeba mieć naprawdę dobry powód żeby przemaglować 2/3 kodu, ze względu na przestarzałą bibliotekę czy złą praktykę kodu.
  • Odpowiedz
@Reevo: ach moja ulubiona pierwsza zasada programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie to że się z tobą nie zgadzam bo się zgadzam, ale też odrzucanie z miejsce pomysłu jakiejkolwiek zmiany do krótka droga do osiągnięcia, przez projekt, statusu "#!$%@? mać ja tego nie dotykam sam se tam rób jak chcesz, kto to w ogóle pisał aha ja" w momencie pierwszego lepszego problemu ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz