Wpis z mikrobloga

Czołem wszystkim, muszę zorganizować synowi lv6 urodziny dla ziomków przedszkolnych. Jako że nie chce wydawać miliona monet na organizację w parkach rozrywki itp. przybytkach, wpadłem na pomysł że zorganizujemy im coś na wzór zawodów LEGO master. Chcę podzielić salon na 2 strefy (2 ekipy) na środek klocki i działamy. Temat przewodni to kosmos (balony itp.), prośba do was żebyście pomogli z wymyśleniem przebiegu i konkurencji. Mi wydaje się fajna konkurencja to budowa najwyższej wieży. Może jakiś statek kosmiczny?
#lego
  • 19
@Somsiad-z-prawej: świetny pomysł! :) budowanie wieży na czas to super pomysł, kto najwyższą, potem statek kosmiczny jak najbardziej (warunek to np. silniki odrzutowe i ludzik-załoga, może być też "twoja wizja kosmity". Możesz zrobić to w formie historyjki, że najpierw dzieci budują tę wieżę obserwacyjną, opowiadasz że wieża odkryła nową planetę na którą chcemy polecieć, więc dzieci budują rakietę, w końcu dzięki rakietom docierają na inną, nieznaną planetę, gdzie w końcu spotykają
@Glikol_Propylenowy: takich rzeczy nie przewidzisz, ale jak to sobie wyobrażasz, że op ma sprawdzać dzieciom kieszenie? No zlituj się...

@fizzly: w ramach "ostatniej zabawy" może gówniarzy na pożegnanie po kolei złapać za nogi i potrząsać aż wypadną klocki.
Potem wytłumaczy że to tylko dla zabawy, nie musi wcale mówić dlaczego naprawdę to robił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rad-X: hahahah :D no żarcik fajny, ale serio, uważam że takie przeszukiwanie/sprawdzanie dzieci czy klocków nie podje*ały jest niesmaczne. Bo nawet jeśli jakiś gagatek coś zabierze, to potem będzie skreślony u wszystkich kolegów i będzie mu głupio, a w sumie chyba nie o to chodzi (zepsuje to całą imprezę).
@Somsiad-z-prawej: a budowanie bazy zrób jako pracę wspólną, że wszystkie dzieci budują razem, tak żeby pokazać że to praca grupowa. Dzięki temu na koniec opowieści wszyscy będą wygranymi, bo klasycznie, "wspólnymi siłami udało nam się zamieszkać na nowej planecie i zaprzyjaźnić z obcą cywilizacją" ( ͡° ͜ʖ ͡°) (wszyscy wygrywają)
@Somsiad-z-prawej: a żeby nie było że "po co było się starać skoro wszyscy wygrali" to zrób po każdej konkurencji medal (z papieru, na wstążce): za najlepszego kosmitę, za najlepszą rakietę, itd. :)