Wpis z mikrobloga

Po długiej przerwie poszedłem na siłownię, wybrałem cityfit, żeby wejść musi być apka, śluzy jakbym wchodził do Pentagonu, qr kody, XXI wiek ale żeby zamknąć szafkę musisz mieć kłódkę? xD
#mikrokoksy wy tu tak żyjecie? Czy każda #silownia tak wygląda? Serio w 2022 roku trzeba targać ze sobą kłódkę? Poczułem lekkie zażenowanie, może ktoś wie jak to wygląda na zachodzie #usa #niemcy #wielkabrytania ??
  • 17
@General5: W Norwegii różnie. Raz jest kod, raz swoją kłódkę musisz mieć, a raz wystarczy opaska z silwoni która otwiera i zamyka szafkę. Nie ma reguły. Nateimiast nigdy nie spotkałem się z apka na telefon.
@General5: Puregym, UK. To samo aplikacje, kody śluzy a (mała) szafka w szatni na kłódkę. Tylko, żeby nie tachać kłódki ze sobą za każdym razem, ludzie po wizycie po prostu zamykają swoją szafkę i idą sobie w cholerę. Tak, na siłce jestem mniej niż dwie godziny, a szafka stoi zamknięta przez cały czas i nikt inny nie może z niej skorzystać. Popieprzone trochę.
W mojej poprzedniej siłce (Surrey Sport Park), musiałem
@Hershel: to nie jest kwestia wagi tylko po prostu tego że można jej zapomnieć, bo pakujesz się do plecaka albo innej torby. Rozwiązanie z tą monetą jest całkiem spoko oczywiście jeśli będzie też automat który to rozmieni. Dotychczas jak chodziłem to dostawałem kluczyk przy okazji skanowania karty na recepcji, na tenisa jak chodzę też jest kluczyk.
@General5: wrzucasz raz do torby i masz do końca życia, a jak zdarzy ci się zapomnieć to zawsze na recepcji pożyczają. Własne kłódki to dużo wygodniejsze rozwiązanie dla ciebie i dla siłowni. Wszystko działa bezobsługowo, cityfit są zazwyczaj 24/7, nie ma bezsensownego stania w kolejce po kluczyk do losowej szafki, której musisz szukać w szatni, często dostajesz szafkę na dole kiedy wszystkie górne są wolne, po wszystkim masz pamiętać żeby oddać
@General5: podobnie działa to w justgym. Ze znanych mi sieciówek tylko McFit wymyślił najlepsze rozwiązanie, gdzie wchodzisz do budynku, gdy nie ma nikogo na recepcji poprzez przyłożenie karty do czytnika na zewnątrz budynku, lub przed samym wejściem do siłowni. Następnie przykładasz przy bramkach obrotowych i kolejno przykładasz do szafki swojej.
@General5: Chodze na lokalna silownie w New Jersey. Otwarta 24/7 (mam key fob ktorym otwieram drzwi) Nie ma zadnej obslugi, wchodzisz i cwiczysz. No i silownia zawsze jest pusta. Czasami doslownie jestem sam. Jak prywatny gym. Parking pod silownia, zawsze jest w cholere wolnych miejsc. Dojazd 12 minut od domu malownicza spokojna lokalna droga. Ze sprzetu jest wszystko po za maszyna do reverse flys (ktora bardzo lubie). Aha i nie ma