Wpis z mikrobloga

Czego teraz się używa do budowania aplikacji w C++? Chodzi mi o zbudowanie pliku wykonywalnego. Dawno w C++ nic nie programowałem - głównie Java, Python, czasem coś z JS. Na przykład do Javy używam Gradle, do budowania js jest ng build, np do rusta jest cargo build, to czego użyć do budowania aplikacji w C++? Jest moze jakieś takie narzędzie typu gradle tylko do C++? Dobrze, gdyby mogło samo pobierać zależności (tak jak gradle czy ng build, chociaż nie jest to wymagane, aczkolwiek miła funkcjonalność żeby ręcznie nie pobierać bibliotek). Ważne też, żeby było wieloplatformowe - żeby można było zbudować aplikacją zarówno pod windowsem jak i linuxem.

Kiedyś używało się makefile, ale to jest po prostu katorga moim zdaniem cokolwiek tam napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jest może jakieś lepsze narzędzie? Jak próbuje utworzyć nowy projekt w eclipse to widzę między innymi CDT albo CMake - któreś z nich się nada, czy może poszukać czegoś lepszego?

#programowanie #c++ #cpp #kompilacja #programista15k
  • 8
@314159: @Malkof: czyli CMake, dzięki. No i widzę, że managery pakietów są osobno, a nie są wbudowane jak np w gradle - dzięki za informację.

jak już moduły się zagoszczą na dobre


@314159: moduły w C++? Chyba wiele mnie ominęło ( ͡° ͜ʖ ͡°) to trzeba nadrobić trochę zaległości.
moduły w C++? Chyba wiele mnie ominęło ( ͡° ͜ʖ ͡°) to trzeba nadrobić trochę zaległości.


@lukasj: będzie jak w Javie po prostu robisz "export JakiśNamespace". Bedzie całkowicie inna struktura plików i wszystkie hacki oraz błędy związane z Includowaniem bedą mogły iść w zapomnienie.
No a do budowania to jest tak:
- komercyjnie się używa CMake + docker + conan ale CMake jest najgorszym językiem skryptowym używanym