Wpis z mikrobloga

"Zmienią się również zasady dotyczące używania zanęt na wszystkich wodach, których właścicielem są Wody Polskie. Z przedstawionego dokumentu wynika, że ograniczona zostaje dozwolona ilość zanęty do 1 kilograma na wędkarza na dobę, a w okresie od 15 czerwca do 15 września całkowity zakaz używania zanęt."


#wedkarstwo
  • 21
@orzeszkiziemne zasadniczo to nic. Ale żeby pewne rzeczy weeliminowac musi byc zerojedynkowo. No obszary wyłączone z łapania. W Poznaniu tak było że były ograniczenia ale ze nic nie dawało to całkowity ban na łapania. Teraz kontrolując nie musisz się zastanawiać co i jak i bo nie ma być nikogo
@Scutacarus nie, i nie rozumiem Twojego komentarza z czapy, bo nie piszę, żeby łamać przepis, ale zastanawiam się, jak to skontrolują? Chodzi mi o proces. Nie będzie można mieć przy sobie więcej zanęty, czy jak to widzą xD Będą kontrolować bagażnik auta czy tam nie leży dodatkowy worek? Ważyć wiadro z zanętą? Przecież ten przepis jest totalnie martwy. Co będzie definiowane jako zanęta? Druga puszka kukurydzy? Glina czy piach nasączone atraktorem to
@babajaro komentarz nie jest ani trochę z czapy tylko jak najbardziej na miejscu. Mimo że wiem że mnie nie skontrolują to nie łamie regulaminu łowiska jako ja. Więc każdy z takim podejściem zwyczajnie będzie tego przestrzegał. A ryby nie ma bo została wyzarta przez te same osoby które teraz wala kilogramami zanętę ( nie piję tu do Ciebie, tylko do ludzi bez umiaru bo to zwykle jest wielowątkowo powiązane).
@Scutacarus weź, jak wprowadzą coś totalnie z dupy, typu łowienie tylko na wędkę do metra długości bez kołowrotka to też nie będziesz łamał regulaminu, czy zastanowisz się nad sensownością przepisu i zadasz pytanie? Albo że dzdzownica na haczyku nie może być dluzsza niż 2 cm? Nie chce się kłócić absolutnie, tylko zadałem pytanie, jak chcą przeprowadzać kontrolę. A Ty do mnie z waleniem sznurków po łbie wychodzisz, zamiast odpisać merytorycznie. Zadałem pytanie
@babajaro na ja nie mówię o kontroli tylko o potrzebie kontroli przy myślących ludziach. Przyjdą i zważa Ci ile masz gotowej zanęty. Albo czy masz jakąś kiedy jest zakaz całkowity. Nic innego nie mogą zrobić. I nie zrobią bo umówmy się. Przez 6 lat łapania miałem że 4 kontrolę z czego 2 to.ja po nich dzwoniłem więc tak to można uznać że każdy przepis jest martwy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scutacarus: a czy sypanie ziarnem pod spławik jest już zanętą? Strzelanie kukurydzą z procy? Waga przed zamoczeniem? A pellet to zanęta?
Będą musieli jakoś zdefiniować czym jest zanęta, np: zanęta sypka, pellet <4mm, z wyłączeniem ziaren, robaków, ziemi i gliny. Bo teraz nie wiadomo. No i lepiej by było gdyby to dotyczyło konkretnych akwenów, bo są stawy karpiowe które już są zanieczyszczone, są czyste jeziora które warto zachować i są rzeki
@pan-bartolomeu-dias Lu. Jak dla mnie to i tak głównym zadaniem jest jebniecie PZW poznan liscia. Bo mocno podnieśli składki więc dodatkowo taki zakaz popchnie ludzi w stronę komercji. Ale to moje spostrzeżenia z uwagi na korelację czasowa tych dwóch informacji.