Wpis z mikrobloga

@msichal to, że coś ma miejsce przez ostatnie lata i pewna grupa to akceptowała nie oznacza, że ktoś nie może się temu sprzeciwić, tym bardziej mając oparcie w przepisach. Głupotą jest doradzanie jakiś rozwiązań typu niszczenie mienia. Dialog też często nie wystarcza, to samo wezwania od np. zarządcy. Sam miałem taką sytuację, z tym, że u mnie przed drzwiami była właśnie z przyzwyczajenia cała gama gratów od rowerków, przez wózki, kończąc na
@lubieczipsy_: z ludźmi ciężko się rozmawia ale jakaś kartka dwa trzy razy z opisem, że inni znajdują miejsce w mieszkaniu , że to zagrożenie ppoż, że ciężko coś większego w klatce przenieść etc.
Ja rozumiem, że niektórym szkoda 50 zł żeby rower zawiesić w mieszkaniu ale to zwyczajnie zwiększanie i korzystanie z wspólnej przestrzeni przez jedną osobę.

Jak kartki czy rozmowa nie pomogą to obsmarować kilka razy olejem roślinnym rower i
bo ktoś nie potrafi uszanować części wspólnej.


@szynall: Czesc wspolna. Wiec kto i na jakich zasadach definiuje jak ta czesc wspolna ma byc uzytkowana ( zakladajac ze jest tak jak na zdjeciu i miejsca na przemiesczanie sie po polpienterku na najwyzszym pietrze bloku jest wiecej niz na przemiszczanie sie po schodach.)

No gdzie logika jakas?
@SlavedWizard https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-wykroczen-16788218/art-82 art.82 §1.7)

Kto dokonuje czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji, polegających na:

7) składowaniu materiałów palnych na drogach komunikacji ogólnej służących ewakuacji lub umieszczaniu przedmiotów na tych drogach w sposób zmniejszający ich szerokość albo wysokość poniżej wymaganych wartości,


I szerokości spoczników:

Graniczne wymiary schodów stałych w budynkach o różnym przeznaczeniu to:

szerokość użytkowa biegu  min. od 0,8,m  do 1,5 m,
szerokość spocznika
@lubieczipsy_: Co Ci przeszkadzają te rowery ? Przejść nie możesz bo tak wielki jesteś czy po prostu syndrom polaka że do czegoś #!$%@?ć się musisz?


@SuperZenek: Bo jak pogotowie albo straż będzie musiała kogoś znieść na noszach to pojawi się problem, a to często cenne minuty. Pomijam, że to po prostu brak kultury. Jak będę chciał wnieść coś dużego do domu to też będę musiał kombinować.

@lubieczipsy_: Przypięte? Ja