Wpis z mikrobloga

Czy warto przed podpisaniem umowy przedwstępnej kupna nieruchomości od #archicom przeanalizować ją u prawnika? Dodatkowe pytanie - czy zapis o możliwości odstąpienia od umowy po nieuzyskaniu kredytu, ale tylko w przypadku korzystania ze wskazanego przez nich eksperta kredytowego jest zgodny z prawem? Dzięki za pomoc, jeśli ktoś ma namiary na jakiegoś prawnika to chętnie przyjmę :)
#wroclaw #nieruchomosci #prawo
  • 13
@bumbelo: W mojej opinii zapis jest zgodny z prawem bo w sumie jeżeli to jest zadatek to w ogóle nie muszą go oddawać jak nie kupisz nieruchomości. Możesz spróbować wynegocjować aby nie było takiego zapisu, że ich doradca - niby teraz mały ruch to może się zgodzą.
@bumbelo: nie znam sie ale sie wypowiem, negocjuj - jeszcze chca cie #!$%@? gdy na bank nei maja kolejki po mieszkania, zadne zapisy tego typu. Jak jestes napalony zostaw zadatek ale bez wskazania ich "eskperta" oni pewnie to maja dlatego ze to kolejny posrednik - dostaja od banku pewnie kase za nagonienie kolejnego kredyciarza i o to im chodzi. Kupujacy powinien byc obecnie na lepszym poziomie do negocjacji. A umowy zawsze
są różne modele tego zapisu


@debenek: @bumbelo: są tez deweloperzy którzy tego zapisu nie dają i mozesz poprostu rozmyślić sie i zrezygnowac z rezerwacji przedwstepnej i odzyskac pelny hajs

przeanalizować ją u prawnika?


@bumbelo: tylko po co? Oni nie zaakceptują twoich zmian
@bumbelo: My wzięliśmy prawnika, przeanalizował umowę, wypunktował co możnaby negocjować, przesłaliśmy do Archicomu i dostaliśmy informację, że fajnie, ale oni nie zmieniają umowy dla pojedynczego klienta:D z tego co pamiętam jedyne co to skomentowali dodatkowo te wątpliwe dla nas zapisy, ale żadnych zmian w umowie nie dało się wprowadzić
@bumbelo: ja przez ten ich zapis o doradcy wtopiłem 3k PLN. Bank dał warunek którego nie chciałem spełnić (spłata kredytu studenckiego x2) - czyli niby zgoda na kredyt była ale z warunkiem z dupy. Przez co musiałem zrezygnować (z własnej woli) z zakupu bo nie miałem kredytu więc potrącili z zaliczki owe 3k.
Ale to było 8 lat temu jakoś