Wpis z mikrobloga

Zbliża się Święto Zmarłych i znów nasze cmentarze utoną w śmieciach. Miliony ton tandetnej chińszczyzny zostanie wyrzuconych pod parkany, skąd następnie będą musiały być przewiozione, posegregowane, zutylizowane bądź rzucone na jeszcze większą hałdę..

Mireczki, mam do was GORĄCY APEL! Nie kupujcie i nie stawiajcie tego badziewia na grobach! To że na pomniku Twojego dziadka czy babci stanie znicz z rakotwórczego plastiku naprawdę niczego nie zmieni. Najważniejsza jest pamięć i obecność! Zamiast kosztować się i zaśmiecać środowisko zaproście gości do domu, przy lampce wina, kieliszku bimbru, wyciągnijcie stare albumy, obejrzycie stare weselne video i powspominajcie tego zmarłego.

Zauważyłem że wszystkich świętych to dla wielu Polaków tylko bolesny obowiazek, kupić znicze, pojawić się na cmentarzu, postać, pogadać i wrócić do domu, często setki kilometrów. Polacy kochają stawiać znicze i kupować chryzantemy, ale kompletnie nie potrafią rozmawiać o stracie. Chciałbym żeby to się zmieniło. Sprawmy aby to święto było bardziej radosne i do cholery skończmy z tym konsumpcjonizmem i śmieceniem :)

Na potrzeby tego wpisu poczyniłem prostego mema. Niczym Optimus Prime wysyłający sygnał do wszystkich autobotów w galaktyce, proszę was dzisiaj mireczki abyście ściągali go i podawali dalej. Zawstydźmy trochę stare Grażyny i starych Januszy, zmieńmy ich tok myślenia. Dziękuję!!!! ()

#polska #polskiedomy #swietozmarlych #zaduszki #humorobrazkowy #bekazpodludzi #rodzina #bekazkatoli #bekazprawakow #religia #kosciol #nosaczsundajski
h.....4 - Zbliża się Święto Zmarłych i znów nasze cmentarze utoną w śmieciach. Milion...

źródło: comment_1666937765UfRMjFozVBv4WgvPEVMuHz.jpg

Pobierz
  • 122
@heterodewiant44: może i masz rację ale założę się, że gdzieś na Meksykańskim wykopie ktoś wrzuci zdjęcie polskich cmentarzy z wieczora 1 Listopada jak to majestatycznie i dumnie wygląda tysiąće oświetlonych grobów, jednocześnie narzekając, że u nich czy w USA to nikt nie pamięta oryginalnego znaczenia tego święta tylko muzyka, chlanie i kopulacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie chcą ten dzień tak obchodzić, ludzie lubią tradycje, kwiaty i
@yorar nie porównuj hallowyn do polskiego święta zmarłych. Dynie pójdą na nawóz, wszystkie strachoubranka dzieci wykorzystają za rok, a te cukierki i tak zostały wyprodukowane, więc nie jest to tak ogromna masa śmieci jak u nas. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że takie jednorazowe święto generuje taka samą ilość śmieci jaką gospodarstwa domowe wyprodukowałyby w miesiąc ¯_(ツ)_/¯
jak idziesz do parku to tez narzekasz ze masz ścieżki betonowe?


@blntgr: Tak, to jakaś abominacja.

Jak wpiszesz Wszystkich Świętych w google to dostaniesz inne obrazki niż Twój, głównie cmentarze nocą.


@ZygmnuntIgthorn: Prawda ekranu vs prawda.

no polskie święta to są beznadziejne nie to co meksykańskie czy amerykańskie


@M4711v2: Mnie uderza inna rzecz.

Są to kolejne polskie święta bez integracji ludności. Żadnych spotkań wspominkowych, żadnych interakcji innych niż "poproszę
jak idziesz do parku to tez narzekasz ze masz ścieżki betonowe?


@blntgr: Tak, to jakaś abominacja.

Jak wpiszesz Wszystkich Świętych w google to dostaniesz inne obrazki niż Twój, głównie cmentarze nocą.

@ZygmnuntIgthorn: Prawda ekranu vs prawda.

no polskie święta to są beznadziejne nie to co meksykańskie czy amerykańskie

@M4711v2: Mnie uderza inna rzecz.

Są to kolejne polskie święta bez integracji ludności. Żadnych spotkań wspominkowych, żadnych interakcji innych niż "poproszę
Prawda ekranu vs prawda.


@Filipterka25: No ale to chyba zarzut do OPa, a nie do mnie, bo to on w swoim pierwszym wpisie dobrał zdjęcia pod tezę. Ja wkleiłem dwa inne dla równowagi.

Tak prawda, mamy przecież selektywną zbiórkę odpadów na cmentarzach i wcale to nie jest tak że do jednego kontenera lecą wiązanki, kwiatki, szkło i plastik ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Filipterka25: Amerykańce to nawet
ZygmnuntIgthorn - > Prawda ekranu vs prawda.

@Filipterka25: No ale to chyba zarzut...

źródło: comment_1666949040tCvVdve9CcZ3vA2Qw6wsce.jpg

Pobierz
Amerykańce to nawet śmiecą lepiej niż te #!$%@? "polaczki". ¯_(ツ)_/¯


@ZygmnuntIgthorn: Czy coś takiego napisałem? Jankesi mogą swój plastik nawet zjeść - to nie zmienia faktu że głównym punktem cmentarzy polskich jest kontener z syfem, bo jak to księdza dobrodzieja zmuszać do selektywnej zbiórki.

A szkoda, bo na cmentarzach byłoby to ekstremalnie łatwe - jeden śmietniczek na bio, drugi na suche (papier praktycznie nie powstaje) które potem jakieś MPO na kiju
@potatowitheyes ale cukierki już były w sklepie, nikt nie produkował ich SPECJALNIE na tą okazję, o dyniach nawet nie będę się rozwodził bo składają się z materii organicznej i w taką sama się rozkładają bez udziału człowieka, energii elektrycznej i innych kosztownych zasobów ¯_(ツ)_/¯
Stanach te łażenie dzieciaków po cukierki ma ten plus, że przynajmniej człowiek zobaczy mordy dzieciaków z sąsiedztwa a same dzieciaki raz że obejdą sąsiedztwo (+1 do orientacji w terenie najbliższym) to mają też w pakiecie integrację z rówieśnikami oraz zapoznawanie sąsiadów.


@Filipterka25: Następny durny ojkofob ze swoimi gównianymi projekcjami xD To dlatego co roku na pierwszego listopada mamy korki w całej Polsce, bo ludzie się nie integrują i nie jadą czasami