Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, jak może mnie #!$%@?ć takie januszostwo. Człowiek po całym tygodniu tyrki chce się trochę zrelaksować, ubiera dzieci, bierze samochód i jedzie do lasu. Po pół godzinie łażenia nie ma dosłownie nic, kilka podgrzybków, które po ususzeniu nie starczą nawet do bigosu na święta. Wszystko pozbierane przez takich pazernych januszy którzy mają chyba obsesję w ogołacaniu lasów. I oczywiście żaden z nich nie pomyśli że to przestrzeń wspólna i drugiemu też by się przydało trochę tych grzybkow. Ważne tylko żeby się samemu nachapac. Pluje wam w ryj jeśli robicie to samo.
#polskiedomy #polska #nosaczsundajski #bekazpodludzi #patologiazewsi #grzyby
h.....4 - Ja #!$%@?, jak może mnie #!$%@?ć takie januszostwo. Człowiek po całym tygod...

źródło: comment_1667124809IFIH6FiNoA4xTBy1IOsJ9H.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: ja też lubię zbierać kilka godzin dziennie, potem rozdaje znajomym za darmo jak już samemu nie chce. A grzyby najlepiej się zbiera za takimi amatorami co połowę kopią lub omijają, jak 30min się pochodzi za kimś to mu się odechciewa i kopnietych grzybów mniej :D
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: W mniejszych miastach / na wsiach sezon grzybobrania, to sezon biznesowy - oddając na skup przy dobrych terenach leśnych i dobrych cenach można zarabiać po 300-400 zł dziennie. A jeśli ktoś ma zorganizowany biznes rodzinny, typu wystawi babke/dziadka koło ruchliwej drogi / na lokalnym bazarku, to ceny może sobie wołać europejskie, i wtedy zysk przykładowo x2.
  • Odpowiedz
@heterodewiant44 Nie da się wyzbierać wszystkich grzybów w lesie, to tak samo jakbyś narzekał na wędkarzy że wyłowili wszystkie ryby w rzece. Jeśli nie ma grzybów to po prostu nie ma w tym lesie, albo okolicy. Paradoksalnie tam gdzie będzie najwięcej samochodów przy lesie tam będzie najwięcej grzybów - bo ludzie sobie przekazują gdzie jest ich najwięcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Victoremque: no i często wystarczy "wejść w las". Ludzie zbierają przy drodze, tam gdzie nie ma krzaków. Nie raz byliśmy w niedzielę, popołudniu. I tam gdzie ludzie łazili my coś znajdowaliśmy też ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: ciekawe czy zagranicą robią podobnie.
Na zachodzie chyba też mają dużą ilość grzybów i nie lecą tłumami wszystko wycinając że najlepiej być 15km od najbliższej cywilizacji aby mieć nawet udane grzybobranie
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: Zbieranie jakiegoś gówna obsranego i obsikanego przez psy jest świetnym pomysłem, ale b0lag zbiera koszykami bo #!$%@? za darmo xD nawet mi was nie żal, ani ciebie ani tego chłopa na zdjęciu bo on przynajmniej na tym zarabia a ty masz podejście: rośnie w lesie to każdy niech sobie zbierze za darmo xD #!$%@? te grzyby, serio? Dają jakąś super moc? To już rozumiem nie możesz się przejść z rodzina
  • Odpowiedz