Wpis z mikrobloga

A tak smiechem zartem - w jakim czasie na kursach i uczac sie samemu idzie dostac pierwsza swoja prace w IT? Nie znam sie na tym kompletnie, chodzi mi o bycie "programista" XD
Moja branza jak i wyksztalcenie to w bardzo duzej czesci jezyki obce i uwazam, ze potrzeba okolo 1,5 roku intensywnej nauki jezyka obcego (i mowie tu o jezyku typu angielski, niemiecki czy francuski) aby rzeczywiscie z tym jezykiem efektywnie
@HIMARS: moim zdaniem to zależy od talentu, teraz od paru lat programowanie stalo sie strasznie modne i każda fryzjerka i inny glazurnik co w życiu na kompie nie siedzieli się za to biorą i później narzekają że rynek przesycony przesrany i nie da się znaleźć roboty. tymczasem moj kumpel w rok wyuczyl sie javy, zaaplikowal do korpo, dostal sie na staz i teraz przedluzyli mu oferte i dostal sie na juniora.
@xmadesio: Nie dasz rady w 30 dni zostać juniorem, ale jak co się coś z tych rzeczy spodoba, to w ciągu roku i midem zostaniesz. Więc zamiast pisać na wykopie to napisz jakąś stronkę internetową, a nie się głupio pytasz.

Jak masz talent to wszystkiego się nauczysz.

Talent = "o, jakie to fajne, będę to napiedalał aż do pożygu i mi się nie znudzi"
@pawzad: jedyne istotne moim zdaniem to zajawka i ogarnięcie w posługiwaniu sie komputerem. Jeżeli złapiesz bakcyla to będziesz chłonąć content dla zabawy i z ciekawości, a to najlepsza droga do nauki. Ale jeżeli jesteś osobą która wcześniej nie potrafiła zmienić tapety na pulpicie, a rozkminienie dlaczego drukarka nie działa wymagało interwencji "kolegi informatyka" no to moim zdaniem, nie zaczynasz wtedy od 0 tylko od -1.