Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 360
Nie ma chyba bardziej chorej instytucji niż Kościół Katolicki.

Całe życie od najmłodszych lat jesteś przygotowany do śmierci i życia wiecznego. Jedno wielkie ubolewanie i biczowanie bo życie na tym padole nigdy nie będzie idealnie i zawsze coś jest nie tak.

Od urodzenia jesteś nieczysty bo jakiś facet kiedyś popełnił grzech i Ty jesteś teraz naznaczony piętnem tego od wyjścia z pochwy.

Dodatkowo jakiś facet w czarnym przebraniu mowi Ci jak masz żyć od najmłodszych lat.

Nie zapomnę nigdy gdy jeszcze byłem na tyle zmanipulowany i głupi by uczęszczać do tej instytucji jak poszedłem do kościoła w Szczecinie. Podczas mszy ludzie zaczęli się cieszyć i śpiewać razem radując się jak się. Okazało się, iż trafiłem do Kościóła polsko-katolickiego, w odróżnieniu od rzymsko-katolickiego, nie uznaje celibatu, co oznacza, że księża mogą być żonaci i mieć dzieci.

Ksiądz wyszedł do ludzi i razem z nimi usiadł w ławce śpiewając jakieś pieśni. Widać, że facet był zadowolony z życia bo nie myślał gdzie szukać dzieci podczas mszy więc mógł skupić się na tym co jest ważne.

#kosciol #polska #wiara #ciekawostki #religia #zycie
  • 87
@Caracas: "Nie ma chyba bardziej chorej instytucji niż Kościół Katolicki."

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Instytucja

Żeby podjąć dyskusję musiałbym się upewnić ktore pojęcie istytucji masz na myśli:

Instytucja (z łac. institutio – urządzenie, zwyczaj):

instytucja – organizacja (grupa, ugrupowanie lub podmiot)
instytucja – w antropologii zespół dążeń ludzkich mających na celu zaspokojenie określonych potrzeb
instytucja – w politologii zorganizowany twór polityczny, stanowiący wyodrębniony zespół ludzi dysponujący zasobami organizacyjnymi oraz materialnymi umożliwiającymi uczestnictwo w życiu publicznym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Caracas: Religion has actually convinced people that there's an invisible man living in the sky who watches everything you do, every minute of every day. And the invisible man has a special list of ten things he does not want you to do. And if you do any of these ten things, he has a special place, full of fire and smoke and burning and torture and anguish, where he will
@Caracas: Sądzisz, że życie na tym "padole" jest idealne lub może być idealne? Powodzenia.
Co do grzechu pierworodnego, to wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje na świecie, ciągłe wojny, morderstwa, zdrady, pobicia, oszustwa, co nigdy się nie kończy. Wniosek z tego taki, że człowiek jest z natury zły, a tę złą naturę tłumaczy się grzechem pierworodnym.
Podczas mszy ludzie zaczęli się cieszyć i śpiewać razem radując się jak się.


@Caracas: W Kościele masz o podobnym charakterze oazy lub różne ruchy charyzmatyczne. odnowy w Duchu Świętym etc.

Dodatkowo jakiś facet w czarnym przebraniu mowi Ci jak masz żyć od najmłodszych lat.

Równie dobrze może ci to mówić nauczyciel, polityk, gwiazdy medialne i youtuberzy. Też mówią ci jak masz żyć a czy to lepsze od tego co mówi Kościół
Całe życie od najmłodszych lat jesteś przygotowany do śmierci i życia wiecznego. Jedno wielkie ubolewanie i biczowanie bo życie na tym padole nigdy nie będzie idealnie i zawsze coś jest nie tak.

Od urodzenia jesteś nieczysty bo jakiś facet kiedyś popełnił grzech i Ty jesteś teraz naznaczony piętnem tego od wyjścia z pochwy.


@Caracas: widać, że KK jest chory ale to dlatego, że takich bzdur naucza. Prawdziwa nauka KK to nawet
@Caracas: Przykre jest to, jak takie wychiwanie się odbija na umyśle na resztę życia. Człowiek może odejść, ale ten głęboko zakorzeniony wstyd, pogarda dla siebie, uczucie bycia niewystarczającym, pogarda dla innych zostają często na lata, jeśli nie na życie.

Żal mi siebie jako dzieciaka jak i innych dzieciaków tak wychowywanych - masz parę lat i już tłuką Ci do głowy, że jesteś grzeszny, że jesteś winny, że czeka Cię osąd i
@Caracas: mnie najbardziej rozwala ten brak własnego rozumu i robienie tego co ksiądz każe xD mamy połowinki na studiach, które będą w Wielki Post i jest jedna laska, która jest bardzo wierząca. Kiedy okazało się, że nie można ich przenieść na inny termin powiedziała, ze pójdzie proboszcza prosić o dyspensę na zabawę w Wielki Post. Niby nie możesz się bawić, bo Jezus umarł ale jednak jak proboszcz pozwoli to możesz xD
@LifeReboot: Słabych księży nie brakuje, co wygłaszają głupie tezy z niedouczenia. Tylko w takich treściach widziałbym prędzej jakieś próby dowalenia na siłę np. powyżej typ pisze, że w wieku paru lat już uczono go o potępieniu, a mnie w tym czasie jedynie babcia uczyła aniele boży stróżu mój i zasypiałem z myślą, że anioł nade mną czuwa.
@manjobanjo: Bo to element tradycji wiążący się z tym, że w tym momencie roku chrześcijanie powinni rozmyślać nad śmiercią i męką Chrystusa i jej znaczeniem. Nie kojarzy się to z imprezowaniem, więc nie powinni w tym czasie "rozpraszać się" tym. Tak, równie dobrze mogłoby być to w innym okresie roku jeśliby katolicy tak sobie ustalili.
@abiandri: #!$%@? xD moja rodzina to ultra katole i miałem wpajane od małego ze trzeba być pokornym i inne pierdoły. Na szczęście tak w okolicach gimnazjum już wiedziałem że to gówno prawda a wątpliwości miałem już odkąd pamiętam np. skoro "nasz" Bóg jest ten jedyny to czemu 2/3 świata w niego nie wierzy a jakoś sobie tam żyją. Przy dostępie do informacji z całego świata naprawdę trzeba być naiwnym żeby w
@abiandri: no to jak w to wierzą to niech rozmyślają nad tą męka i nie imprezują a nie niby trochę wierzą i spełniają tradycje ale jednak jak proboszcz zezwoli to można troszkę olać tradycje i wiarę xD śmieszy mnie to bardzo. Równie dobrze mogliby sobie sami dać dyspensę, powiedzieć w duchu czy tam w modlitwie że teraz to się pobawią bo to jedyna impreza na całe studia ale później odprawia pięć